• انتشار: 14 آوریل 2018
  • ساعت: 22:15
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27486
پرینت

رئیس‌ جمهور: در هشت زون کشور، ترمینال‌های معیاری ایجاد می‌گردد

ریاست جمهوری کشور هدایت داده در کابل و در هشت زون کشور، موقعیت های مناسب زمین در دروازه های ورودی شهرها شناسایی گردد تا با ایجاد ترمینال های معیاری، سهولت های لازم برای شهروندان و شرکت های ترانسپورتی فراهم گردد.

دفتر ریاست جمهوری نوشته که جلسه ای به منظور بحث روی مشکلات شرکت های ترانسپورتی، عصر امروز (شنبه) به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور در ارگ برگزار گردید.

ابتدا، رئیس‌جمهور با اشاره به ‌اهمیت خدمات ‌رسانی ترانسپورتی گفت: «در قانون جدید ترانسپورت تعدیل بنیادی به ‌وجود آمده و حکومت فرصت ‌های سرمایه‌ گذاری و مشارکت شرکت‌های ترانسپورتی را برای ترانسپورت شاهراه‌ها و داخل شهری فراهم می‌سازد.»

وی علاوه ‌کرد: «پیش ‌شرط دراین زمینه این است که کمپنی‌ های ترانسپورتی باید معیارهای لازم را داشته باشند و حکومت جلوی هرنوع فساد را با ایجاد سیستم حق ‌العبور الکترونیکی  می ‌گیرد.»

خبرنامه ارگ افزوده که رئیس ‌جمهور به‌ ادارۀ اراضی هدایت ‌داد  که در کابل و هشت زون کشور، موقعیت‌ های مناسب زمین را در دروازه‌ های ورودی شهرها تثبیت نماید تا با ایجاد ترمینال‌های معیاری، سهولت‌ های لازم برای شهروندان و کمپنی‌های ترانسپورتی فراهم گردد.

او به ‌وزارت ترانسپورت نیز هدایت ‌داد که در مشوره با شرکت‌های ترانسپورتی و دفتر مشاوریت ارشد رئیس ‌جمهور در امور بانک ‌داری، به تمام لوایح شرکت‌های ترانسپورتی ضرب ‌الاجل مشخص تعیین ‌شود.

رئیس ‌جمهور دراین خصوص تأکید ورزید که «مردم باید از ارائه خدمات ترانسپورتی شرکت ‌ها راضی باشند و تغییر خودسرانه لوایح ترانسپورتی جرم است و کسانی ‌که دست به‌ این کار می ‌زنند ضمن پیگیرد قانونی، جواز سیر رانندگی شان را از دست می‌ دهند.»

آقای غنی خاطرنشان‌ ساخت که دولت، نظارت جدی بر امور خدمات‌ رسانی شرکت‌های ترانسپورتی دارد و باید این شرکت‌ها، معیار کار و خدمات شان را برحسب نیازمندی مردم و با معیارهای روز استوار سازند.

وی گفت که برای ایجاد ترمینال‌ها، با شرکت‌های ترانسپورتی مشوره صورت می ‌گیرد و حکومت آماده ‌است که در این خصوص سرمایه ‌گذاری کند و تسهیلات لازم را فراهم ‌سازد.

براساس خبرنامه ارگ؛ سپس، جواد پیکار رئیس اداره اراضی نیز در این رابطه گفت که این اداره آماده است تا در این زمینه همکاری کند و از تعقیب هدایت رئیس ‌جمهور کشور به جلسه اطمینان داد.

در ادامه، خان‌جان الکوزی معاون اتاق تجارت و صنایع، شیرباز کمین ‌زاده  رئیس اتحادیۀ صنعت‌کاران و نمایندگان شرکت‌های ترانسپورتی، از توشیح قانون جدید ترانسپورت استقبال کردند و خواستار  تطبیق همه‌جانبه آن گردیدند.

نمایندگان شرکت‌های ترانسپورتی نیز گفتند که قانون جدید ترانسپورت، مشکلات این سکتور را به شکل اساسی مرفوع خواهد ‌ساخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.