- خبرگزاری رها - https://rahapress.af -

رئال مادرید قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد

به گزارش “رها”، رئال مادرید که در چهار سال گذشته سه بار فاتح این رقابت ها شده بود، امشب نیز قهرمان شد تا بالاتر از بارسا که سه قهرمانی کسب کرده بود، حالا پرافتخارترین تیم جام جهانی باشگاه ها شود. همچنین رئال سه قهرمانی در جام بین قاره ای نیز در کارنامه داشت و حالا در مجموع ۷ قهرمانی جهان را کسب کرده است.

در دیدار فینال فصل ۲۰۱۸ جام باشگاه‌های جهان، العین امارات که با میزبانی این رقابت‌ها و شگفتی‌سازی به این مرحله رسیده بود، از ساعت ۲۰ امشب در ورزشگاه زاید ابوظبی مقابل رئال مادرید قرار گرفت.

خالد عیسی، اسماعیل احمد، محمد فایز، محمد احمد، شیوتانی، محمد عبدالرحمن، ریان یسلم، تونغو حامد، حسین الشحات، کایو و مارکوس برگ ۱۱ بازیکنی بودند که ترکیب ابتدایی العین امارات را با نظر زوران مامیچ تشکیل می‌دادند.

رئال مادرید هم که در مرحله نیمه نهایی به برتری ۳ بر یک مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن رسیده بود، در این دیدار با نظر سانتیاگو سولاری با ترکیب کورتوا، سرخیو راموس، رافائل واران، دنی کارواخال، مارسلو، مارکوس یورنته، لوکا مودریچ، تونی کروس، لوکاس واسکز، گرت بیل و کریم بنزما مقابل العین قرار گرفت.

قهرمان اروپا بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۴ روی نفوذ مارکوس یورنته توپ را به تیرک دروازه العین زد، اما یک دقیقه پس از آن، روی اشتباه رافائل واران نزدیک بود اماراتی‌ها به شکل شگفت‌انگیزی به گل برسند که مهاجمان این تیم نتوانستند از این موقعیت بهره ببرند.

در دقیقه ۱۳ حسین الشحات روی پاس به عقب اشتباه مارسلو با ضربه سر، بهترین فرصت را داشت تا گلزنی کند ولی او پس از جای گذاشتن راموس و کورتوا نتوانست ضربه آخر را به خوبی بزند و شوت پای چپ او را راموس از روی خط دروازه برگشت داد تا دروازه رئال با خوش‌شانسی همچنان بسته بماند.

رئالی‌ها که به دنبال گلزنی بودند، در دقیقه ۱۴ روی نفوذ از سمت راست زمین و پاس به عقب کریم بنزما، با شوت پای چپ فنی و چشم‌نواز مودریچ دروازه العین را باز کردند و با یک گل پیش افتادند.

یک دقیقه پس از آن کایو در موقعیت تک به تک با کورتوا گلزنی کرد ولی کمک داور دوم آفساید او را گرفت تا خوشحالی بازیکنان و تماشاگران العین خیلی زود فروکش کند.

در ادامه مسابقه و تا پایان نیمه اول رئال حملات زیادی داشت که موقعیت‌های این تیم را خالد عیسی با واکنش‌های تماشایی خود مهار کرد و دو بار عکس‌العمل‌های فوق‌العاده‌ای برابر ضربات سر گرت بیل و شوت مودریچ داشت تا ۴۵ دقیقه ابتدایی با برتری یک بر صفر رئال پایان پیدا کند.

شاگردان سولاری در شروع نیمه دوم هم بازی خوبی ارائه کردند ولی مقاومت بازیکنان العین بیش از ۱۵ دقیقه ادامه نداشت و مارکوس یورنته روی توپ ریباند شده از روی کرنر، با شوت روی پای محکم دومین گل رئال را به ثمر رساند.

خالد عیسی که با وجود دریافت دو گل نمایش درخشانی برابر ستاره‌های رئال و به ویژه شوت‌ها و موقعیت‌های تک به تک گرت بیل ارائه کرده بود، در دقیقه ۷۸ روی ارسال مودریچ از روی کرنر و ضربه سر سرخیو راموس پیشتاخته برای سومین بار دروازه‌اش باز شد.

العین با وجود دریافت سه گل، همچنان سعی در کم کردن اختلاف و گلزنی داشت و در دقیقه ۸۶ روی ارسال کایو از روی ضربه ایستگاهی و ضربه تمام کننده زیبای شیوتانی مزد تلاش خود در این مسابقه را گرفت و کورتوا را مغلوب کرد تا برابر قهرمان اروپا به گل اول برسد.

اما این بازی همچنان با گل همراه بود و در دقیقه وقت‌های اضافه، پس از ارسال کوتاهی که مارسلو پشت مدافعان العین داشت، وینیسیوس نفوذ سریعی از جناح چپ انجام داد و پاس در عرض او را، یحیی نادر تعویضی به اشتباه وارد دروازه خودی کرد تا رئال مادرید در این مسابقه به پیروزی ۴ بر یک برسد و برای چهارمین بار قهرمان جام باشگاه‌های جهان شود.