• انتشار: ۲۲ حمل ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۳۰
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 56602
پرینت

ذلت و خواری صدام را شهید محمد باقر صدر پیش بینی کرده بود

وقتی از صدام پرسیده شد: خوب چرا خواهرش را کشتی ؟ گفت: یزید اشتباه کرد زینب را نکشت!

روایت صدام حسین و حمله به ایران برای اطاعت از آنچه به او دیکته شده بود، روایت تلخی ست. حمله  عراق به ایران در زمان ریاست جمهوری صدام حسین که با حمایت کشورهای استعمار گر از جمله امریکا صورت گرفت زمینه سازی خرابی ها و کشته، زخمی و معلول شدن هزاران انسان بی گناه در ایران را رقم زد.

همین صدام حسین اما در نهایت به طرز فجیعی و باز هم به حمایت اربابان خود محاکمه و اعدام شد.

یکی از کاربران فیس بوکی به نام سید حسین محسنی طی مطلبی در فیس بوک خود می نویسد شهید محمد باقر صدر این ذلت و نابودی صدام حسین و فروپاشی حزب بعث صدامی را پیش بینی کرده بود.

به نوشته وی:«سه در خواست صدام، از شهید محمد باقر صدر قبل از شهادتش داشت: صدام به شهید صدر گفته بود اگر به این سه درخواستم پاسخ دهی ورسما اعلام کنی در امان خواهی بود و هرچه خواسته باشی در خدمت خواهم بود.»

۰۱ اعلان رضایت از حزب حاکم بعث در عراق

٠٢ اعلان بکنید که در سیاست دخالت نمی کنید و اسلام در سیاست دخالت ندارد واسلام ربط به دولت ندارد

۰۳ اعلان بکنید که از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت نمی کنم

شهید صدر در پاسخ به صدام گفته بود: کشته شدن به دست ظالمین کرامتی است از سوی خداوند متعال به بندگان مخلصش، وشما گمان نمودی اسلام نزد من، مانند متاع است که قابل خرید و فروش است! مرگ باعزت به،از زندگی با ذلت.»

در نتیجه صدام، این شخصیت بزرگ و مفکر و فیلسوف و فقیه جهان اسلام را تحمل نتوانست ودر برج چهار، سال ١٩٨٠ میلادی ایشان وخواهر گرامی اش، بنت الهدی صدر را به شهادت رساند.

وقتی از صدام پرسیده شد: خوب چرا خواهرش را کشتی ؟ گفت: یزید اشتباه کرد زینب را نکشت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.