سیاستِتیتر یک

ذبیح الله مجاهد: کشورها دیگر راه دشمنی و خصومت با افغانستان را پیش نگیرند

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در پیامی به مناسبت هشتم ثور می گوید که امیداورند «کشورهای متجاوز درس های زیادی برای آینده آموخته باشند و دیگر راه دشمنی و خصومت با افغانستان و مردم این کشور را در پیش نگیرند.»

آقای مجاهد با نشر بیانیه ای به مناسبت روزهای هفتم و هشتم ثور گفته است که امارت اسلامی طالبان اراده تجاوز بر حریم و خاک هیچ کشوری را ندارد و از سایر کشورها نیز امید احترام متقابل و زندگی در سایه امن را دارد.

وی همچنین گفته است که هنوز هم حس آزادی ‌خواهی در میان افغان‌ها با تمام نیرو وجود دارد و آنان اراده محکم و تعهد قوی برای دفاع از دین و کشورشان دارند.

در بیانیه سخنگوی طالبان آمده است که «۴۴ سال قبل به تاریخ ۷ ثور، کمونیست‌ها در افغانستان دست به کودتا زدند و این کودتا سرآغاز بدبختی‌ها، مصائب و فجایع زیادی در کشور شد. چند تن از چهره‌های بیگانه پرور به حمایت اتحاد شوروی وقت و با تحمیل ایدیولوژی کفری دست به هرگونه جنایات در برابر ملت و مقدسات، باورها و ارزش های اسلامی مردم افغانستان زدند.»

او افزود که مردم افغانستان در مبارزه با شوروی تلفات سنگینی را متحمل شدند و نزدیک به یک ‌ونیم میلیون نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر با مشکلات مواجه‌ شدند.

ذبیح الله مجاهد ادامه داده است که «سرانجام گروه‌های جهادی پس از ۱۴ سال، توانستند پدیده شوم کمونیزم و اشغالگران شوروی را شکست دهند.»

وی هشت ثور را روز پیروزی، آزادی و نجات مردم افغانستان خوانده که به ‌گفته‌ او، مردم افغانستان از اژدهای کمونیسم نجات یافت.

مجاهد می گوید که طالبان کودتای هفت ثور را تقبیح می‌کنند و پیروزی مجاهدین را تجلیل و آن‌ را روز آزادی می دانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا