سیاستِتیتر یک

ذبیح الله مجاهد: کسی بدون «دلیل موجه» نمی تواند از افغانستان خارج شود

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک نشست خبری گفت که از این پس کسی بدون دلیل موجه نمی تواند به خارج از کشور مسافرت نماید و از خروج او جلوگیری می گردد.

آقای مجاهد امروز (یکشنبه ۸ حوت) در یک نشست خبری در مرکز رسانه های حکومت گفت از خروج کسانی که با خانواده هایشان بدون «دلیل موجه» می خواهند از افغانستان خارج شوند، جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین گفت که زنان نیز بر طبق اصول اسلامی بدون محرم شرعی اجازه خروج از کشور را نخواهند داشت و برای محصلان دختر نیز در آینده راه حلی پیدا خواهند کرد.

او گفت: «دخترانی که بورسیه های دانشجویی بدست آورده اند و باید برای آموزش به کشورهای دیگر بروند، برای رفتن آنان به بیرون از کشور یک راه سنجیده خواهد شد.»

ذبیح الله مجاهد افزود که پناهجویان افغان که به خارج از کشور رفته اند در وضعیت بدی بسر می برند و تا زمانی که وضعیت آنها بهبود نیافته است، روند «عملیات تخلیه» متوقف خواهد بود.  

او همچنین در این نشست به موضوع جنجالی اخیر برای تلاشی خانه به خانه مردم در کابل و برخی ولایات همجوار اشاره کرد و گفت که این عملیات پاکسازی برای تامین امنیت بهتر شهروندان و بازرگانان است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام دوستان واقین طالبان طالبان فکرمکندباخانه تلاشی میتواندحکومت خودرا وقانون وبرخودهای غیری اخلاقی وغیر اینسانی خودرابربالای مردوم رنج وظلم کشیده افغانستان تتبیق کندآیافکرمکنید قابل قبول این مردوم متونه باشه آیامتونه این امارات غیرغیری اخلاق واینسانی خوده متونه پایدار نگهداره خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا