• انتشار: ۲۸ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۷:۱۷
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 21739
پرینت

ذبیح الله مجاهد: طالبان گروه داعش را هدف قرار می دهد

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است که این گروه هیچ گونه همکاری با دولت افغانستان برای مقابله با گروه داعش ندارد و طالبان خود داعش را هدف قرار می دهد

ذبیح الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در گفتگو با تسنیم خبرهای منتشره توسط برخی رسانه ها مبنی بر همکاری گروه طالبان با دولت افغانستان برای مبارزه علیه داعش را رد کرد و گفته است که طالبان خود گروه داعش را هدف قرار می دهد.

وی اظهارات برخی مقامات محلی ولایت ننگرهار در خصوص همکاری های نظامی این گروه با دولت برای مبارزه علیه گروه داعش را رد کرده و گفته است که طالبان هیچ گونه توافق همکاری نظامی با دولت افغانستان ندارد.

مجاهد همچنین اظهارات طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی مبنی بر اینکه نیروهای دولتی اعضای داعش و طالبان را از منطقه تورا بورا بیرون کرده اند را رد کرد.

او گفت که طالبان به نیروهای دولت افغانستان اجازه نمی دهد که در مناطقی که تحت کنترل آنها (طالبان) است پیشروی کنند.

سخنگوی طالبان همچنین به حضور برخی عناصر تروریستی داعش در منطقه تورا بورا اشاره کرده و گفت که گروه طالبان خود در آینده ای نزدیک این منطقه را از وجود عناصر داعش پاکسازی می کند.

این در حالیست که خبرگزاری تسنیم می گوید که ذبیح الله مجاهد پیش تر نیز در مصاحبه این خبرگزاری گفته بود که طالبان با همکاری ملت افغانستان به مبارزات بی پایان خود علیه داعش ادامه می دهد.

وی گفته بود که امارت اسلامی افغانستان (طالبان) کمپاینی را علیه اشغال افغانستان براه انداخته است و طالبان از تهدید گروه داعش اگاه می باشد و با همکاری ملت افغانستان از حضور این گروه تروریستی در افغانستان جلوگیری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.