برگزیده هاسیاستِتیتر یک

ذبیح الله مجاهد: احمد مسعود و اسماعیل خان با هیات طالبان در تهران دیدار کردند

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان تایید کرده است که احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت و اسماعیل خان والی اسبق هرات با هیات طالبان در تهران دیدار کرده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان امروز (دوشنبه ۲۰ جدی) تایید کرد که احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی و اسماعیل خان والی اسبق هرات با هیات طالبان در تهران به رهبری امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی دیدار کرده اند.

ذبیح الله مجاهد علاوه کرده که در این دیدار هیات امارت اسلامی به احمد مسعود و اسماعیل خان اطمینان داده که با آرامش خاطر می توانند به کشور بازگردند.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان نیز در صفحه توئیتر خود با تایید این خبر نوشته است که امارت اسلامی در تلاش است آینده افغانستان برای همه قابل اطمینان باشد و هیچ کس دلیلی برای مخالفت نداشته باشد.

گفتنی است که روز شنبه هفته جاری گزارش هایی منتشر شد که گویا احمد مسعود رهبر جبهه مقاومت ملی با میانجی گری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با مولوی امیرخان متقی در تهران دیدار خواهد کرد.

کمی پس از انتشار این گزارش ها، صبغت الله احمدی سخنگوی جبهه مقاومت اما آن را رد کرد و گفت که هیچ برنامه ای برای مذاکره و دیدار میان احمد مسعود و امیرخان متقی وجود ندارد.

مولوی امیرخان متقی روز شنبه این هفته در راس یک هیات از امارت اسلامی به تهران رفت تا در دیدار با مقام های آن کشور در خصوص مسایل مختلفی به شمول مسایل سیاسی، تجاری، ترانزیت و مهاجرین افغانستان در ایران گفتگو نماید.

امیرخان متقی شب گذشته (یکشنبه) دیدار و گفتگو با مقام های ایرانی را مثبت خواند.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا