اجتماعی

دیپلمات های پیشین کشور در جست و جوی پناهندگی از کشورهای خارجی

شماری از دیپلمات‌های کشور می‌گویند در حالت «بی‌سرنوشتی» به سر می‌برند و اکنون در جستجوی کسب پناهندگی کشورهای خارجی‌اند.

شماری از دیپلمات‌های افغانستان کشور می‌گویند «در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند و برخی از همکاران شان در جستجوی پناهندگی هستند.»

این دیپلمات‌ها می‌افزایند از چند ماه بدینسو حقوق ماهانه، کرایه‌های خانه و دیگر مصارف شان از سوی حکومت افغانستان پرداخته نشده است.

زردشت شمس، دیپلومات پیشین، گفت: «دیپلوماتانی که در بیرون هستند، با مشکلات زیاد روبرو می باشند زیرا نظر به اصول وزارت خارجه، به آنان به شکل ربع وار معاش و امتیازات شان داده می‌شد، اما اکنون آن‌ها معاش و امتیاز ندارند.»

در همین حال شماری از دیپلمات های کشور که نخواستند نام‌ شان گرفته شود، به طلوع‌نیوز می‌گویند کنفرانسی که قرار بود از سوی امیر خان متقی، وزیر امور خارجه کابینه سرپرست با دیپلوماتان حکومت پیشین از راه دور برگذار گردد، به علت حاضر نشدن بسیاری از سفیران ملغا گردید.

در همین حال، کمیسیون فرهنگی وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان می‌گوید که درباره دیپلمات‌ها و نماینده‌گی‌های سیاسی در بیرون از کشور، به زودی تصمیم گرفته خواهد شد.

به گفته منبع، با آن‌که بیشتر از یک ماه از سقوط حکومت پیشین می‌گذرد، تا کنون در باره فعالیت‌های نماینده‌گی‌های سیاسی کشور کدام تصمیم رسمی گرفته نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا