• انتشار: 20 فوریه 2016
  • ساعت: 15:00
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7422
پرینت

دیوارهای کابل مهربان شده اند!!

دیواری در گوشه ای از کابل می گوید: “نیاز داری بردار، نیاز نداری بگذار”. این اقدام بشردوستانه به همت انجمن نگرش نو صورت گرفته است.

مسوولان برگزار کننده این برنامه، هدف از ایجاد این دیوار را، ترویج فرهنگ انسان دوستی در میان شهروندان می گویند.

عبدالقیوم نادری، رئیس انجمن اجتماعی نگرش نو، حین افتتاح “دیوار مهربانی” گفت: دیوار مهربانی کابل، در واقع یک کار انسانی، مدنی و نهایت ارزنده در راستایی مهربانی و یاری رسانیدن می باشد.

آقای نادری افزود: اگر چه صدها برابر این کمک ها هم نمی تواند پاسخگوی نیازمندان باشد اما حس انسان دوستی و برابری در قبال جامعه می تواند بخشی از مشکلات مردم را حل کند.

او خاطر نشان کرد که بدون شک چنین اقداماتی، گویای تامین نیازمندی کسانی است که آه در بساط ندارند و باید همه شهروندان برای نهادینه شدن این امر اخلاقی و اجتماعی به اندازه توان خود تلاش کنند.

دیوار مهربانی

گفتنی است که قبل از این نیز، اقدام های مشابهی (چتر مهربانی و دیوار مهربانی) در کابل و شهر مزار شریف دایر شده بود ولی ادامه دار نبودند.

اما انجمن نگرش نو می گوید که این اقدام را در نقاط مختلف شهر کابل انجام خواهند داد.

مسوولان برگزار کننده این برنامه، با تاکید بر اینکه “شاید اضافه تو، کمبود کسی باشد” از شهروندان می خواهند تا لباس و وسایل اضافی خود را روی این دیوار آویزان کنند.

شایان ذکر است که تضاد طبقاتی در کشور بسیار نمایان است و این اقدام فعالان مدنی می تواند به شهروندانی که توانایی خرید کمتری دارند، کمک کند.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.