سیاست

دیده بان حقوق بشر: امریکا می کشد؛ تحقیق می کند؛ در نهایت می گوید کسی مقصر نیست

«پاتریشیا گاسمن» معاون حوزه آسیای سازمان دیده بان حقوق بشر به یافته های اخیر وزارت دفاع امریکا در مورد حمله مهاجم انتحاری گروه داعش بر میدان هوایی کابل واکنش نشان داده و از آن انتقاد کرد.

وی در توییتی گفته است که امریکا غیرنظامیان را می کشد، سپس تحقیقات برای آن کشتار راه می اندازد و در نهایت هیچ کسی را مسئول نمی داند.

خانم گاسمن علاوه کرده است که از وعده «لوید آستین» وزیر دفاع امریکا مبنی بر تلاش بیشتر برای محافظت از غیرنظامیان استقبال می کند، اما این وعده به تنهایی کافی نیست.

لازم به ذکر است که وزارت دفاع امریکا روز جمعه (۱۵ دلو) گزارشی از نتیجه تحقیقات خود در مورد رویداد مرگبار حمله مهاجم انتحاری گروه داعش شاخه خراسان در مقابل یکی از دروازه های میدان هوایی کابل منتشر کرد.

در گزارش آمده است که این انفجار غیرقابل جلوگیری بوده و هیچ شواهدی نیز یافت نشده که نشان دهنده آن باشد که طالبان از آن انفجار آگاهی داشته اند.

در تاریخ چهارم سنبله سال جاری و تنها چند روز پس از سقوط دولت پیشین، هزاران تن از شهروندان افغانستان که سراسیمه در تلاش برای خروج از کشور بودند، طعمه یک انفجار سهمگین از سوی یک مهاجم انتحاری گروه داعش شاخه خراسان شدند.  

در این رویداد مرگبار دست کم ۱۷۰ تن جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید: (روی لینک زیر بزنید)

پنتاگون: حمله داعش به میدان هوایی کابل غیرقابل جلوگیری بود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا