• انتشار: 7 آوریل 2020
  • ساعت: 15:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43320
پرینت

دیده بان حقوق بشر: اسلم فاروقی باید محاکمه شود

دیدبان حقوق بشر از حکومت افغانستان خواسته است تا اتهامات جرایم جنگی را علیه اسلم فاروقی رهبر گروه تروریستی داعش-شاخه خراسان و افراد وابسته به آن به خاطر نقش مستقیم آن‌ها در حملات بر غیرنظامیان مورد تحقیق قرار داده و آنان را محاکمه کند.

سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه‌ای خواستار روشن شدن اتهامات علیه اسلم فاروقی رهبر شاخه خراسان گروه تروریستی داعش در افغانستان شده است.
پاتریشیا گاسمن معاون بخش آسیای این سازمان گفت: «دستگیری فاروقی فرصتی برای مقامات افغانستان است که نشان دهند آن‌ها توانایی برقراری عدالت را برای قربانیان جرایم جنگی و دیگر اعمال شنیع دارند».
وی افزود: « مشارکت قربانیان مهم است تا اطمینان حاصل شود که عدالت نه تنها انجام می‌شود، بلکه تحقق آن توسط کسانی که بیشتر تحت تأثیر جرایم فاروقی قرار گرفته‌اند، دیده نیز می‌شود».
عبدالله اورکزی مشهور به اسلم فاروقی چند روز پیش با چندین تن از فرماندهان و افرادش توسط نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان دستگیر شد.
گروه تروریستی داعش در تازه‌ترین حملات خود بر غیرنظامیان، مسئولیت حمله بر عبادت‌گاه سیک‌ها را در کابل به عهده گرفت؛ حمله‌ای که در آن دست‌ کم ۲۵ فرد ملکی کشته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.