• انتشار: ۱۵ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۹:۳۷
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30285
پرینت

دیدار کریم خلیلی با محمد جواد ظریف

«کریم خلیلی» رئیس شورای عالی صلح و هیأت همراه دوشنبه ۱۴ عقرب با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت خارجه ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش رها، محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به اهمیت صلح و ثبات و تقویت وحدت و همدلی ملی در افغانستان، گفت: هیچ راهی جز گفتگو و تفاهم ملی وجود ندارد و این روند تنها به افغانستانی‌ها تعلق دارد. از این رو، ما از تلاش‌های شورای عالی صلح برای نیل به وحدت، همبستگی و تسریع در روند صلح در افغانستان حمایت می‌کنیم.
وزیر امور خارجه ایران مهمترین خطر کنونی در افغانستان را تروریسم و به ویژه داعش ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک و تسهیل در روند صلح در افغانستان است.
محمد کریم خلیلی رئیس شورای عالی صلح هم در این دیدار با تشریح فعالیت‌های این شورا و تلاش در جهت اجماع ملی و تقویت فضای اعتماد بین افغانستانی‌ها، افزود: ما از جمهوری اسلامی ایران به خاطر تلاش‌ها و مساعدت‌هایش به روند صلح و ثبات در افغانستان قدردانی می‌کنیم و انتظار داریم این تلاش‌ها و کمک‌ها ادامه یابد.
رئیس شورای صلح افغانستان که به تهران سفر کرده با سید کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، و وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و گفتگو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.