• انتشار: 12 دسامبر 2018
  • ساعت: 23:33
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30881
پرینت

دیدار وزیر دفاع هلند با اشرف غنی

وزیر دفاع هلند در سفر به کابل، با رهبران حکومت وحدت ملی و حمد الله محب مشاور امنیت ملی دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای از دیدار وزیر دفاع هلند با رئیس جمهور غنی و مقامات دولتی وحدت ملی خبر داده است. در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که رئیس جمهور غنی عصر امروز چهارشنبه(۲۱ قوس) در دیدار با خانم انا تیودورا برناردینا، وزیر دفاع هلند در مورد همکاری‌های دوجانبه بویژه در بخش‌های تجارت و زراعت، پروسۀ صلح و اصلاحات در بخش امنیتی و دفاعی، بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس‌جمهور در این دیدار از کمک‌های هلند به افغانستان در عرصه‌های مختلف به خصوص در بخش زیربنایی و آموزش نیروهای امنیتی و دفاعی در چارچوب مأموریت حمایت قاطع ناتو تشکر کرده است.

در مقابل وزیر دفاع هلند ضمن تشکر از رئیس جمهور، از تلاش های صلح به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت خویش را ابراز کرد.وی از اقدامات دولت افغانستان در خصوص اصلاحات در سکتور امنیتی، تلاش ها در روند صلح و توجه به حقوق زنان قدردانی کرده، گفت که حکومت و مردم هلند در کنار مردم افغانستان باقی خواهند ماند.

پس از این دیدار، خانم برناردینا با داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است.

در یک بیانیه دفتر شورای امنیت ملی افغانستان نیز آمده است که داکتر حمدالله محب در دیدار با وزیر دفاع هلند روی موضوعات صلح، امنیت و ثبات، مبارزه مشترک علیه تروریزم، ظرفیت قوای مسلح کشور و همکاری‌های دوجانبه گفتگو نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.