• انتشار: 16 سپتامبر 2018
  • ساعت: 00:20
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29260
پرینت

دیدار وزیر خارجه پاکستان با رئیس جمهور و صلاح الدین ربانی

شاه محمود قریشی وزیر امورخارجه پاکستان پیش از ظهر امروز وارد کابل شد و با اشرف غنی رئیس جمهور و صلاح الدین ربانی وزیر امورخارجه دیدار کرد.

قریشی اولین مقام بلند پایه پاکستانی است که پس از تشکیل دولت جدید در این کشور از کابل دیدار می‌کند.
دولت افغانستان امیدوار است با روی کار آمدن عمران خان فصل جدیدی در روابط دو کشور بوجود بیاید و این خوش بینی وجود دارد که دولت تازه پاکستان همانطوری که وانمود می‌کند، مشتاق همکاری با افغانستان باشد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور در این دیدار پیرامون موضوعات مختلف به شمول امنیت، صلح و ثبات در منطقه، مبارزه مشترک با تروریزم و اجرای توافق نامه افغانستان و پاکستان بحث و گفت‌وگو کرده است.
رییس جمهور در این دیدار تفاهم نامه اجرایی افغانستان و پاکستان را با اهمیت خوانده و گفته که این طرح همه جانبه است و تأثیر آن پس از عملی شدن آن مورد توجه قرار خواهد گرفت.
خبرنامه افزوده که در این دیدار در خصوص حمایت پاکستان از روند صلح به رهبری افغان‌ها نیز تاکید شده است.
آقای قریشی در دیدار با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان نیز وعده داد که حکومت پاکستان در مبارزه با تروریسم در کنار حکومت افغانستان می‌ایستد.
سخنگوی رئیس جمهوری می‌گوید این دیدارها راه را برای گفت‌وگوهای بیشتر باز می‌کند و به اعتمادسازی میان دو کشور خواهد انجامید.
اما از آنجا که نظامیان در سیاست خارجی پاکستان بویژه در مورد افغانستان نقش مؤثر دارند خوش بینی در این مورد قبل از وقت به نظر می رسد و باید منتظر ماند و دید که آیا دولت جدید پاکستان حسن نیتش واقعی است و آیا می تواند سیاستی مستقل و مسالت آمیز تر از ارتش این کشور در پیش گیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.