• انتشار: 29 اکتبر 2018
  • ساعت: 13:15
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30110
پرینت

دیدار وزیر خارجه دانمارک با رئیس جمهور

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که اندریاس ساموئلسن وزیر امور خارجۀ دانمارک قبل از ظهر امروزدر قصر گل‌خانۀ ارگ حضور یافته و با اشرف غنی رئیس جمهور دیدار کرد.

به گزارش رها، محمداشرف غنی رئیس‌جمهور، قبل از ظهر امروز اندریاس ساموئلسن وزیر امور خارجۀ کشور پادشاهی دانمارک را در قصر گل‌خانۀ ارگ به حضور پذیرفته و با وی گفتگو نمود.
دراین دیدار روی موضوعات مختلف از جمله امنیت، صلح، اصلاحات، مبارزه با فساد، برگزاری موفقانۀ انتخابات مجلس نمایندگان، معارف و آموزش‌های حرفه‌ای، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
رئیس‌جمهور از همکاری حکومت و مردم کشور دانمارک با افغانستان در عرصه های مختلف و در چارچوب مأموریت حمایت قاطع تشکر کرده، گفت که افغانستان علاقمند است تا در زمینۀ بهبود نصاب تعلیمی و آموزش‌های حرفه‌ای از تجارب دنمارک استفاده کند.
در مقابل اندریاس ساموئلسن وزیر امور خارجۀ دانمارک ضمن تشکر از رئیس جمهور برگزاری موفقانۀ انتخابات مجلس نمایندگان را به رئیس جمهور و مردم افغانستان تبریک گفت.
وی افزود که حکومت و مردم دانمارک متعهد به همکاری در تمام عرصه ها با حکومت و مردم افغانستان است و به این کمک ها ادامه می دهد و همچنان در بخش آموزش‌های حرفه‌ای آمادۀ همکاری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.