• انتشار: ۶ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۵۶
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 28787
پرینت

دیدار وزیر خارجه ازبکستان با رئیس جمهور و رئیس اجرائیه

عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجۀ ازبکستان که در رأس یک هیئت بلند پایۀ به کابل سفر کرده است، روز (دوشنبه، ۵ سنبله) با رییس‌جمهور غنی و ریاست اجرائیه دیدار کرد.

دفتر رسانه‌های ریاست‌جمهوری، با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که «در این دیدار هر دو جانب در مورد پروژه‌های بزرگ اقتصادی، منطقوی و ترانزیتی، مذاکرات صلح به مالکیت افغانها و مبارزه با تروریزم بحث و تبادل نظر کردند و همچنان پیشرفت کار پروژه‌های اقتصادی به خصوص انتقال لین برق را مثبت ارزیابی نمودند.»

بر اساس این خبرنامه، رییس‌جمهور و وزیر خارجۀ ازبکستان فیصله کرده اند که «در هماهنگی هیئت‌های دو کشور، برای رشد اقتصادی افغانستان، ازبکستان و منطقه در رابطه به پروژه های که قبلاً روی آن تفاهم شده، به زودی کار شروع شود.»

در این دیدار، آقای غنی گفته است از هر اقدام عملی کشورهای منطقه که در هماهنگی با حکومت و مردم افغانستان باشد استقبال می‌کند. رییس‌جمهور هم‌چنان دستور داده است که هیئت‌های مشترک و مشخص هر دو کشور، سند همکاریهای درازمدت افغانستان و ازبکستان را آماده سازند.

همزمان با این، وزیر خارجۀ ازبکستان با عبدالله عبدالله، رییس اجراییه نیز دیدار کرده است. ریاست اجراییه می‌گوید که در این دیدار وزیر خارجۀ ازبکستان از توسعه و افزایش دادوستد تجارتی میان دو کشور خبر داده و تأکید کرده است که کشورش برای تداوم و توسعه این همکاری‌ها آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.