• انتشار: ۹ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۵۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 12755
پرینت

دیدار وزاری خارجه افغانستان و ایران در تهران/تاکید دو کشور بر گسترش همکاری ها

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه کشور بعد از ظهر روز گذشته با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار کرد؛ که در این دیدار، طرفین بار دیگر بر گسترش مناسبات و همکاری ها تاکید ورزیدند.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه کشور با نشر خبرنامه ای نوشت؛ بعد از ظهر روز گذشته صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور با محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

صلاح الدین ربانی در این دیدار از همکاری های ایران با دولت و مردم افغانستان اظهار قدردانی کرده و گفت افغانستان در سیاست خارجی اش جایگاه خاصی را برای ایران قایل است.

آقای ربانی افزود سطح رهبری حکومت وحدت ملی افغانستان خواهان گسترش هر چه بیشتر مناسبات میان دو کشور از جمله همکاری های سیاسی، امنیتی و اقتصادی می باشد، و همچنین برای گفتگو در خصوص دیگر مسایل روابط دو جانبه میان کابل-تهران اراده جدی دارد.

وزیر امور خارجه کشور با اشاره به ضرورت همکاری های منطقه ای در مبارزه با تروریزم علاوه کرد: “یگانه راه موفقیت در مبارزه با همه گروه های تروریستی در سطح منطقه، دست یابی کشورهای منطقه به یک استراتیژی مشترک در این زمینه است و به همین دلیل افغانستان بر ضرورت همکاری های امنیتی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران تأکید دارد.”

در همین حال، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز ضمن خوش آمدگویی به آقای ربانی، سفر مقامات مختلف دولت افغانستان طی چند هفته اخیر به تهران را مثبت ارزیابی دانست.

آقای ظریف گفت که کشورش حامی استقرار امنیت و ثبات در افغانستان بوده و خواهان ادامه گفتگوها در زمینه همکاری های سیاسی، امنیتی و اقتصادی میان دو کشور می باشد.

در این دیدار، همچنین پیرامون مسایل تجاری و ترانزیتی میان دو کشور، از جمله خط آهن خواف- هرات و همچنین مشکلات شهروندان مهاجر و دانشجویان افغانستانی در ایران، گفتگوهای همه جانبه صورت گرفت و هر دو طرف بر همکاری در جهت کاهش مشکلات در این زمینه ها، تأکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.