• انتشار: ۱۴ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۰۱
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 67271
پرینت

دیدار والی طالبان در هرات با معاون پروژه تاپی و سرکنسول ترکمنستان

مولوی نوراحمد اسلام­جار والی طالبان در هرات روز گذشته با «جیهون بزکانوف» معاون پروژه تاپی و سرکنسول ترکمنستان در رابطه با آغاز کار ساخت بخش افغانستان پروژه تاپی دیدار کرد.

مولوی نوراحمد اسلام­جار والی طالبان در هرات روز گذشته (پنجشنبه ۱۳ عقرب) با «آی­مراد قوچ­مرادوف» سرقنسول ترکمنستان در هرات و «جیهون بزکانوف» معاون پروژه تاپی دیدار کرد و در خصوص نحوه آغاز کار ساخت این پروژه در خاک افغانستان گفتگو کرد.

آی­مراد قوچمرادوف سرقنسول ترکمنستان در ابتدا در این دیدار در رابطه با روابط دوستانه با افغانستان صحبت کرد و گفت که کشورش همواره در تحولات سیاسی افغانستان سیاستی بی طرفانه پیش گرفته است.

وی همچنین در رابطه با سفر چند روز پیش هیات عالی رتبه ترکمنستان به افغانستان صحبت کرد و افزود که ترکمنستان با دولت جدید در افغانستان تعامل و همکاری خواهد داشت.

سرقنسول ترکمنستان علاوه کرد که به زودی یک هیات دیگر از کشورش به ولایت هرات سفر خواهد کرد.

او گفت که این هیات قرار است پیرامون پروژه «تاپی»، پروژه برق «تاپ» و توسعه خط آهن تورغندی با مقام های محلی طالبان در ولایت هرات گفتگو کند.

مولوی نوراحمد اسلام جار والی طالبان در هرات ضمن قدردانی از سفر پیش روی هیات ترکمن به ولایت هرات و سیاست های بی طرفانه این کشور در قبال افغانستان، از جانب ترکمن خواست تا کار عملی ساخت پروژه تاپی هر چه سریع تر در هرات آغاز گردد.

وی همچنین از سرقنسول ترکمنستان در هرات خواست تا تسهیلاتی را برای تاجران و فرصت های تحصیلی و تبادل علمی میان دانشجویان دو کشور فراهم آورد.

مولوی اسلام جار همچنین خواهان آغاز مجدد ترانزیت از طریق راه لاجورد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.