اقتصاد

دیدار هیات ترکمنی با ملا عبدالسلام حنفی؛ کار ساخت «تاپی» در افغانستان آغاز می شود

معین وزارت امور خارجه ترکمنستان در راس یک هیات به شمول رئیس پروژه تاپی وارد افغانستان شد و با ملا عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای طالبان دیدار کرد.

انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی طالبان گفته است که «وفا حاجیوف» معین وزارت امور خارجه ترکمنستان بعدازظهر امروز (شنبه ۱۸ جدی) در راس یک هیات به شمول رئیس پروژه تاپی با ملا عبدالسلام حنفی معاون رئیس الوزرای امارت اسلامی طالبان دیدار کرد.

وفا حاجیوف در این دیدار هدف از سفر خود به افغانستان را پیگیری کار ساخت پروژه گاز تاپی (ترکمنستان-افغانستان-پاکستان-هند) عنوان کرد و گفت که تمام آمادگی ها برای آغاز کار عملی این پروژه در افغانستان گرفته شده و به زودی آغاز می گردد.

معین وزارت امور خارجه ترکمنستان همچنین در این دیدار در مورد منافع اجرای این پروژه برای اشتغال زایی و رونق تجارت در افغانستان صحبت کرد و پیشنهاد کشور خود را در زمینه استملاک زمین، معافیت از پرداخت مالیات در مرحله تطبیق پروژه  تا هرات و طرح امنیتی با ملا عبدالسلام حنفی در میان گذاشت.

انعام الله سمنگانی می گوید که ملا عبدالسلام حنفی نیز در این دیدار با بیان این که روابط افغانستان و ترکمنستان حسنه می باشد، پروژه تاپی را به عنوان یک پروژه ملی برای افغانستان قلمداد کرد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا