اجتماعی

دیدار مقامات سازمان ملل با طالبان؛ به افغان های آسیب پذیر کمک می شود

در دیدار مقامات سازمان ملل با رهبری طالبان بر کمک هرچه بیشتر و سریع تر به افغان های آسیب پذیر تاکید شد.

فران اکیزا، معاون هماهنگی انسانی سازمان ملل برای افغانستان، و هیأت همراهش با مولوی  عبدالسلام حنفی، معاون نخست وزیر امارت اسلامی، دیدار کرد.

انعام الله سمنگانی، معاون سخنگوی طالبان، گفت در این دیدار مری الن مک گروتی، مدیر برنامه جهانی غذا در افغانستان، نیز حضور داشت.

فران اکیزا نسب به ایجاد محیطی امن از سوی امارت اسلامی ابراز اطمینان نمود و گفت سازمان ملل تلاش می کند به بیشترین تعداد از افرد آسیب پذیر در افغانستان کمک کنتد و برای این منظور به هماهنگی و تسهیلات بیشتر نیاز است.

فران اکیزا از برنامه جهانی غذا جهت توزیع کمک های غذایی در سراسر افغانستان بدون کدام مشکل خاصی قدردانی نمود.

مدیر برنامه جهانی غذا نیز در این نشست برخی از مشکلات توزیع کمک های غذایی در افغانستان را بر شمرد و خواستار حمایت بیشتر برای توزیع کمک های انسانی در افغانستان شد.

مولوی عبدالسلام حنفی نیز تاکید کرد امارت اسلامی طالبان برنامه ای را در تدوین کرده است تا کمک های انسانی به طور شفاف توزیع گردد.

وی افزود سیاست امارت اسلامی این است تا کمک های انسانی به طور شفاف و درست به دست افراد نیازمند برسد و برای هماهنگی بیشتر وزارت برنامه ریزی برنامه ای را تدوین کرده است.

معاون نخست وزیر امارت اسلامی طالبان گفت حکومت افغانستان ملزم به تامین امنیت کارمندان نهادهای بین المللی امداد رسان می باشد و می بایست تمام شرایط لازم برای توزیع بهتر کمک های انسانی را فراهم سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا