• انتشار: 5 ژانویه 2019
  • ساعت: 15:27
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31374
پرینت

دیدار معاون وزیرخارجه ایران با رئیس جمهور غنی

سید عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران که برای گفتگو با مقامات دولت وحدتملی صبح امروز وارد کابل شده بود با اشرف غنی رئیس جمهور دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کرده که آقای عراقچی معاون زیر خارجه ایران با اشرف غنی رئیس جمهوری دیدار و دو طرف درباره اهمیت مناسبات همه‌جانبه دو طرف، روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها و چگونگی استفاده بهتر از بندر چابهار ایران بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

براساس خبرنامه ارگ، آقای عراقچی در رابطه به دیدار اخیر مقامات ایرانی با طالبان به آقای غنی گزارش داد و از تعهد دولت و کشورش به اصل رهبری و مالکیت حکومت افغانستان در تداوم روند صلح افغانستان اطمینان داد.

در خبرنامه ارگ آمده که دراین دیدار تأکید شده تا در تمام ابعاد با هماهنگی بیشتر کار صورت گیرد تا نتیجه موثر در پی‌داشته باشد.

وزارت خارجه افغانستان نیز اعلام کرده که آقای عراقچی در کابل با ادریس زمان، معاون وزارت خارجه افغانستان دیدار کرده و قرار است با دیگر مقام‌های ارشد این کشور نیز دیدار و گفتگو کند.

خبرگزاری ایرنا نیز گزارش داده که هدف از سفر امروز آقای عراقچی به کابل “گفتگو با مقامات افغانستان در رابطه با مذاکرات صلح این کشور” است.

قرار است که در این سفر آقای عراقچی با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی و صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه حکومت وحدت ملی نیز دیدار و گفتگو نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.