• انتشار: 9 ژانویه 2019
  • ساعت: 22:06
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31516
پرینت

دیدار محمد عمر داودزی با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان

محمد عمر داود زی رئیس دار الانشای شورای عالی صلح که در پاکستان به سر می برد با شاه محمود قریشی وزیر خارجه این کشور در اسلام آباد دیدار و گفتگو نمود

به گزارش رها، رئیس دار الانشای شورای عالی صلح با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان دیدار نمود. بر اساس بیانیه وزارت امورخارجه پاکستان، در این دیدار که شامگاه روز گذشته(سه‌شنبه، ۱۸ جدی) در اسلام‌آباد صورت گرفته، گفته است: دولت افغانستان اراده محکمی برای توسعه همکاری‌ها با پاکستان در همه زمینه‌ها دارد.

وی از نگاه و اقدامات نخست‌وزیر پاکستان برای تحقق صلح و ثبات در افغانستان تقدیر کرد.

رئیس دارالانشای شورای عالی صلح سفر سه باره شاه محمود قریشی به کابل ظرف مدت چهار ماه را نشان واضحی از حمایت‌ها و پشتیبانی پاکستان از افغانستان عنوان کرد.

وزیر امورخارجه پاکستان نیز در این دیدار، با بیان تعهد دولت اسلام‌آباد به تحقق صلح و ثبات منطقه، گفت: پاکستان خواهان ثبات در افغانستان است و این ثبات را لازمه رونق اقتصادی منطقه می‌داند.

شاه محمود قریشی به داوودزی اطمینان داد که اسلام‌آباد تمامی اقدامات و کمک‌های لازم را برای کمک به مردم افغانستان و پایان جنگ و خونریزی در این کشور انجام می‌دهد و بدون شک با پایان جنگ، مردم افغانستان وارد مرحله جدیدی از صلح و رفاه می‌شوند.

گفتنی است که آقای داود زی پیش از دیدار با قریشی با مولانا فضل‌الرحمن، رئیس جمعیت علمای اسلام دیدار و گفتگو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.