• انتشار: 27 نوامبر 2018
  • ساعت: 18:56
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30739
پرینت
در حاشیه نشست ژنو

دیدار محمد جواد ظریف با دکتر عبدالله ریاست اجرائیه

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه صبح امروز با داکتر جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران در محل اقامت خود در شهر ژنو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش رهاف داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیرامون موضوعات مختلف بحث و تبادل نظر کرد.

در این ملاقات دو طرف در باره کنفرانس ژنو در باره‌ افغانستان، روابط دوجانبه، تحولات سیاسی-امنیتی در منطقه، همکاری‌های مشترک ایران و افغانستان، برگزاری انتخابات و روابط منطقه‌یی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ظریف در این دیدار از ادامه همکاری‌ها و حمایت کشورش از افغانستان اطمینان داد و حضور خود در این نشست را نشانه‌ای از دوستی مشترک میان دو کشور خواند.

رئیس اجرائیه نیز با قدردانی و تشکر از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از افغانستان بر ادامه روابط و همکاری‌های نزدیک میان دو کشور برای غلبه بر مشکلات منطقه ‌یی و استفاده از فرصت‌های موجود تأکید کرد.

گفتنی است کنفرانس دو روزه ژنو درباره افغانستان که به میزبانی دولت سویس و سازمان ملل برگزار شده است، شرکت‌کنندگان درباره ارتقای وضعیت افغانستان و برقراری صلح با یکدیگر گفتگو و مذاکره می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.