• انتشار: ۳ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۷:۰۵
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 31126
پرینت

دیدار قریشی وزیر خارجه پاکستان با مقامات دولت وحدت ملی

شاه محمود خسین قریشی وزیر خارجه پاکستان امروز با اشرف غنی رئیس جمهور و صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور ما دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، محمداشرف غنی رئیس‌جمهورشاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان را قبل از ظهر امروز در قصر گل‌خانه ارگ، به حضور پذیرفت.

در این دیدار، هردوجانب روی روابط و مسایل دوجانبه، پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها و اقدامات بعدی مذاکرات بین الافغانی، بحث و تبادل نظر نمودند و همکاری کشورهای منطقه و جهان را در این راستا، مهم خواندند.

همچنین وزیر خارجه پاکستان در دیدار با صلاح الدین ربانی همتای افغان خود در کابل، به موفقیت رساندن صلح در افغانستان را مسئولیت تمام منطقه خوانده است.

در یک اعلامیه وزارت خارجه افغانستان آمده است، شاه محمود قریشی که صبح امروز به کابل رسیده، در دیدار با صلاح‌الدین ربانی، افغانستان با ثبات و امن را به نفع پاکستان خوانده و بر تلاش‌های این کشور برای آوردن صلح در افغانستان تأکید کرد.

بر اساس این اعلامیه، وزیر خارجه پاکستان بر سیاست عدم مداخله‌ی حکومت این کشور در امورداخلی افغانستان اصرار ورزیده، به موفقیت رساندن صلح در افغانستان را مسئولیت تمام منطقه دانسته است.

در این دیدار، صلاح‌الدین ربانی نیز گفته است: “روابط میان افغانستان و پاکستان در حال بهتر شدن است” و دوبار سفر وزیر خارجه پاکستان در طول ده روز را نشانه‌ای از بِه‌سازی راوبط میان دو کشور خوانده است.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان خطاب به همتای پاکستانی خود بر گفت‌وگو‌های مستقیم میان افغانستان و طالبان تأکید نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.