• انتشار: 13 سپتامبر 2018
  • ساعت: 15:53
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29234
پرینت

دیدار عباس عراقچی با محمد اشرف غنی

در دیدار معاون سیاسی وزیر خارجه ایران با اشرف غنی رئیس جمهور درباره گسترش همکاری‌های اقتصادی و مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی گفت‌وگو صورت گرفت.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران که برای شرکت در اولین اجلاس سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران، افغانستان و هندبه کابل سفر کرده است، در ادامه دیدارهایش با مقامات کشور مان دیروز چهارشنبه ۲۱ سنبله با اشرف غنی رئیس جمهور در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرده و بر اراده جمهوری اسلامی ایران مبنی بر گسترش روابط همه جانبه با افغانستان تأکید کرد.

در این دیدار گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور به ویژه در حوزه‌های تجارت، حمل و نقل و ترانزیت، مالی و بانکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دو طرف همچنین مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی و کمبود آب را بررسی کرده و بر عزم و اراده خود برای تبدیل آب به موضوعی برای همکاری و تعاون بین دو کشور تاکید کردند.

با توجه به جنایات اخیر گروه تروریستی داعش در افغانستان طرفین در این دیدار یک بار دیگر عزم خود برای مبارزه با گروه‌های تکفیری تروریستی و ضرورت هماهنگی تلاش‌های دو کشور در این زمینه مورد تاکید قرار دادند.

عراقچی که این هفته به کابل سفر کرده است، پیش از دیدار با رئیس جمهور، با حمدالله محب مشاور امنیت ملی، حکمت کرزی معاون وزبر خارجه، داکتر عبدلله ریاست اجرائیه و صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان نیز دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.