• انتشار: 6 فوریه 2019
  • ساعت: 13:26
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 32015
پرینت

دیدار سفیران امریکا و روسیه با ریاست اجرائیه

عصر روز گذشته سفیران امریکا و روسیه به طور جدا گانه با دکتر عبدالله عبدالله ریاست اجرائیه دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش رها، دفتر ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی با نشر یک خبرنامه گفته است که داکتر عبدالله عبدالله بعد از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۶ دلو) با جان بس، سفیر ایالات متحده امریکا در کابل در قصر سپیدار دیدار کرده است.

در خبرنامه دفتر ریاست اجرائیه آمده است، در این دیدار دو طرف درباره روابط دوجانبه میان ایالات متحده و افغانستان،‌ مذاکرات صلح،‌ انتخابات ریاست جمهوری و آخرین تحولات منطقه گفتگو کرده‌اند.

همچنین در یک اعلامیه دیگر دفتر ریاست اجرائیه گفته شده است که عبدالله عبدالله بعد از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه، ۱۶ دلو) با الکساندر مانتیتسکی، سفیر فدراسیون روسیه در کابل در قصر سپیدار ملاقات کرده است.

داکتر عبدالله در این دیدار با تأکید بر همکاری مشترک میان این کشور با روسیه در مبارزه با چالش‌های موجود، تأکید کرده که افغانستان از نقش مثبت روسیه در قضیه این کشور استقبال می‌کند.

در این نشست دو طرف درباره همکاری‌های مشترک،‌ روابط دوجانبه، مبارزه با دهشت‌افگنی، مبارزه با قاچاق موادمخدر، افزایش تجارت و مذاکرات صلح گفتگو کرده‌اند.

عبدالله روسیه را از دوستان و متحدان افغانستان خوانده و با ابراز تشکر از کمک‌های این کشور، ابراز امیدواری نموده که همکاری‌ها میان دو کشور افزایش یابد.

این در حالی است که روسیه از روز گذشته به این‌سو، میزان نشست گفتگوهای بین‌الافغانی میان ده‌ها تن از چهره‌های سیاسی افغانستان و هیأت ۱۰ نفری طالبان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.