• انتشار: 11 فوریه 2019
  • ساعت: 22:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32170
پرینت

دیدار سرپرست وزارت دفاع امریکا با رئیس جمهور غنی

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که عصر امروز جنرال پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا با محمد اشرف غنی رئیس جمهور غنی دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش رها، به نقل از خبرنامه ارگ، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر امروز پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع ایالات متحده امریکا را به حضور پذیرفت.

در این دیدار که در قصر دلگشای ارگ انجام شد، رئیس جمهور غنی گفت که استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی را در قبال داشته است، اما از بین بردن پناهگاه های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است.

هر دو جانب خاطرنشان کردند که تأمین صلح پایدار، پروسۀ صلح و مبارزه با تروریزم ادامه خواهد داشت و همچنان اتحاد نظامی افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا  تا تأمین صلح، تداوم خواهد یافت.

همچنان در خصوص برگزاری جرگه ملی مشورتی صلح در آیندۀ نزدیک در کابل، یادآوری شد که اشتراک کنندگان آن از تمام ولایات و از نمایندگان و اقشار مختلف مردم خواهند بود تا نظریات و مشوره های شان در خصوص مرحله های مختلف صلح در نظر گرفته شود.

به همین ترتیب پس از جرگۀ ملی مشورتی صلح، سومین نشست پروسۀ کابل نیز برگزار خواهد شد و تمرکز عمدۀ آن بالای پروسۀ صلح خواهد بود. در کنار آن افغانستان برای تداوم روند مردم سالاری و مطمئن شدن از انتقال مسالمت آمیز قدرت، آمادگی می گیرد.

همچنین یک خبر دیگر حاکی است که سرپرست وزارت دفاع امریکا با حمدالله محب مشاور امنیت ملی دیدار و گفتگو کرده است. داکتر ‌حمدالله محب ضمن خوش آمدید به جنرال پاتریک و همراهانش از همکاری و مشارکت دوامدار و استراتیژیک ایالات امریکا با افغانستان قدردانی کرد.

در این دیدار جانب ایالات متحده امریکا از بهبودی ظرفیت ها و رهبری در وزارت دفاع ملی افغانستان اظهار‌ خوشبینی کرد و نیز از تداوم همکاری های حمایت قاطع و ایالات متحده امریکا در بخش تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور اطمینان داد.

در مقابل، مشاور امنیت ملی کشور با اشاره به موضوع صلح به رهبری و‌مالکیت افغان‌ها از اقدامات و همکاری های ایالات متحده در این خصوص قدردانی نمود.

آقای محب همچنان اضافه کرد که دستاوردهای ۱۸ سال مردم و حکومت افغانستان با موفقیت پروسه صلح حفظ خواهد شد.

داکتر محب افزود که حکومت افغانستان در عرصه پیشرفت های پروسه صلح ابتکارات خوبی داشته است و همزمان قوای مسلح قهرمان ما از مردم و تمامیت ارضی افغانستان دفاع می‌کنند.

مشاور امنیت ملی تصریح داشت که تلاش‌ها برای تامین صلح و ثبات پایدار در افغانستان ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.