• انتشار: ۱۹ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۳:۲۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 29743
پرینت

دیدار رئیس مجلس نمایندگان امریکا با اشرف غنی

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان امریکا که به کابل سفرکرده است با اشرف غنی رئیس جمهور در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان امریکا و هیأت همراهش شامگاه چهارشنبه ۱۸ میزان با اشرف غنی رئیس جمهور در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو نمود.

درخبرنامه ارگ آمده است که دراین دیدار، هر دو جانب روی گسترش همکاری‌های دو جانبه، مبارزه با هراس‌افگنی، مسایل منطقه‌ای، تأثیرات مثبت استراتیژی ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، اصلاحات در بخش‌های امنیتی و دفاعی، آمادگی‌ها برای انتخابات پارلمانی و صلح تحت رهبری دولت افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

خبرنامه می‌افزاید که رئیس جمهور از کمک و همکاری امریکا به افغانستان در بیشتر از یک و نیم دهۀ گذشته در بخش‌های مختلف، سپاس گذاری نمود.

از سوی دیگر رئیس مجلس نمایندگان امریکا و هیات همراهش، از عملکرد دولت افغانستان از آوردن اصلاحات در بخش‌های ملکی و نظامی و همچنان قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مبارزه با تروریزم قدردانی کرده و بر تداوم حمایت امریکا از افغانستان تاکید ورزیدند.

روز گذشته نیز پل رایان ازپایگاه نیروهای عملیات‌های خاص کشور درکابل دیدار و با فرمانده این نیروها درباره موضوعات گوناگون امنیتى به ویژه تأمین امنیت  روند انتخا بات پارلمانى تبادل نظرکرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.