• انتشار: 12 نوامبر 2018
  • ساعت: 00:38
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30412
پرینت

دیدار خلیل زاد با رئیس جمهور غنی درکابل

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای اعلام کرده است که زلمی خلیل زاد نماینده خاص امریکا در امور صلح افغانستان شامگاه روز گذشته در ارگ ریاست جمهوری با رئیس جمهور دیدار کرد.

به گزارش رها، زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در دور دوم سفر خود به منطقه روز گذشته ۱۹ عقرب وارد کابل شد و شامگاه روز گذشته بام محمد اشرف غنی رئیس جمهور در ارگ ریاست جمهوری دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار زلمی خلیل‌زاد در مورد سفرها و برنامه‌های دوباره اش به شماری از کشورهای منطقه به‌خاطر تلاش‌های صلح تحت مالکیت و مدیریت افغان‌ها، به رئیس‌جمهور معلومات داده، گفت که پس از این سفرها، هنگام برگشت به کابل، گزارش نتایج سفرهای خویش را با رئیس‌جمهور شریک می‌ سازد.
رئیس‌جمهور غنی ضمن تشکر از تلاش‌های زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ خاص وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان، گفت که ما از هر اقدام در راستای مذاکرات صلح بین‌الافغانی به مدیریت و مالکیت افغان‌ها، استقبال می‌نمائیم.
قرار است آقای خلیل زاد پس از دیدار از کابل به پاکستان، قطر و شماری دیگر از کشورهای منطقه نیز سفر کند و در بارۀ صلح افغانستان و چگونگی کشانیدن طالبان به میز مذاکره با مقام‌های این کشورهای گفت‌وگو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.