• انتشار: 13 نوامبر 2018
  • ساعت: 01:03
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 30454
پرینت

دیدار خلیل زاد با داکتر عبدالله و صلاح الدین ربانی

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده برای صلح افغانستان در ادامه دیدارهایش با چهره‌های سیاسی افغانستان امروز (دوشنبه، ۲۱ عقرب) با دکتر عبدالله و صلاح الدین ربانی دیدار کرد.

به گزارش رها، دفتر رسانه‌های ریاست اجرائیه می‌گوید که دو طرف در بارۀ گفتگوها و سفرهای آقای خلیل‌زاد بحث کرده‌اند. آقای خلیل‌زاد در این دیدار گفته است«واشنگتن متعهد است که گفتگوهای صلح به مالکیت و مدیریت افغان‌ها صورت گیرد.»
در همین حال، دکتر عبدالله «بر حضور مردم و جریان‌های مختلف افغانستان در روند صلح» تأکید کرده است.
آقای خلیل‌زاد که دور دوم سفرش را به عنوان نمایندۀ ویژۀ امریکا در روند صلح افغانستان، به کشورهای منطقه آغاز کرده است، روز گذشته با شماری از چهره‌های سیاسی و نمایندگان احزاب از جمله عطامحمد نور و جنرال عبدالرشید دوستم دیدار کرد.
همچنین امروزآقای خلیلزاد با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه دیدار کرد، خلیل زاد در این دیدار، فعالیت هایش برای صلح در افغانستان و گفتگو با دولت های منطقه به منظور هماهنگی بیشتر برای ایجاد فضای مناسب برای گفتگو ها را توضیح داد و بر اراده‌ی دولت امریکا برای آوردن صلح در افغانستان تأکید کرد.
دوطرف در این دیدار، روی امنیت، ثبات، نشست های منطقه‌ای و جهانی، نشست ژنو و همکاری های منطقه‌ای به خاطر رسیدن به صلح تبادل نظر کردند.
قرار است که آقای خلیل زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، پس از رای زنی‌‎ با مقام‌های حکومت افغانستان و احزاب سیاسی به پاکستان، امارات متحده عربی و قطر نیز سفر کند و در مورد راه‌های رسیدن به صلح در افغانستان با مقامات این کشورها تبادل نظر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.