• انتشار: 9 نوامبر 2018
  • ساعت: 13:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30365
پرینت

دیدار اشرف غنی با علما و اعضای شورای ولایتی دایکندی

محمد اشرف غنی در سفرش به دایکندی صبح امروز با علماء، متنفذین، و اعضای شورای ولایتی این ولایت دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهور قبل از ظهر امروز در سفرش ولایت دایکندی، با شماری از علماء، متنفذین و اعضای شورای ولایتی این ولایت در شهر نیلی دیدار کرد.
در این دیدار که سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری نیز حضور داشت، سلیمان علی بلیغ یکتن از متنفذین و اسدالله عرفانی رئیس حج و اوقاف ولایت دایکندی به نمایندگی از دیگران صحبت کردند.
آنان پیشنهادات و مشکلات شان را در عرصه های مختلف از جمله بیرون کردن دایکندی از زندان جغرافیایی، توجه به تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در دایکندی، اعمار بند کته سنگ، منظوری ولسوالی های شاه طوس و صدخانه، رسمی شدن تشکیل امامان مساجد، ایجاد دانشکده شرعیات در چارچوب مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی و اعمار یک مسجد در هر ولسوالی این ولایت، با رئیس جمهور شریک ساختند.
سپس سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور صحبت کرده، گفت که دایکندی با تمام مشکلاتی که دارد، در بخش مشارکت در امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و معارف یک نمونه است. وی نقش علما و بزرگان این ولایت را در تحکیم وحدت ملی و تأمین امنیت آن ولایت برجسته خواند.
متعاقباً رئیس جمهور غنی صحبت کرده گفت که شهر نیلی، شهر چهار سال قبل نیست، زیرا تغییر در جهت مثبت در حال اجرا بوده، زندان جغرافیایی در حال شکسته شدن است و بیشتر توجه و بودجه حکومت روی شاهراه های به مصرف می رسد که مناطق مرکزی به ویژه دایکندی را از زندان طبیعی بیرون سازد.
وی نقش علما را در ترغیب مردم و تعمیم علم و دانش مهم خوانده، گفت که به مسئولین مربوطه هدایت می دهم تا در دو ولسوالی دایکندی مسجد جامع اعمار کنند و کار اعمار مسجد جامع نیلی جریان دارد.
رئیس جمهور افزود که به وزارت تحصیلات عالی هدایت من این است که بررسی و طی مراحل ایجاد دانشکده شرعیات را در چوکات مؤسسه تحصیلات عالی دایکندی، آغاز کند.
رئیس جمهور همچنین در دیدار با اعضای شورای ولایتی دایکندی از نقش فعال شورای ولایتی و شبکه زنان ولایت دایکندی تشکر نمود و از فکر سازنده و منصفانه و پیشنهادات آنان ابراز امتنان کرد.

رئیس جمهور افزود که پلانگذاری روی شهر نیلی صورت می گیرد و بادام دایکندی در اولویت وزارت زراعت قرار خواهد گرفت و همچنان با کار سرک و میدان هوایی، شرایط برای انتقال محصولات زراعتی ولایت دایکندی فراهم می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.