سیاست

دیدارهای سیاسیون پیشین در ترکیه برای یافتن راهی جهت تحمیل فشار بر طالبان

نیوز ۱۸ هند به نقل از منابعی آگاه گزارش کرده است که شماری از چهره های سیاسی نظام پیشین به شمول صلاح الدین ربانی، عبدالرب رسول سیاف، معصوم استانکزی، حنیف اتمر، کریم خلیلی، سرور دانش و رحمت الله نبیل دایما در ترکیه با یکدیگر ملاقات و گفتگو می کنند.

در گزارش آمده است که این سیاسیون نظام پیشین افغانستان تلاش دارند تا راهی برای تحمیل فشار بر طالبان برای تن دادن به تشکیل دولت همه شمول پیدا کنند.

این منابع همچنین گفته اند که احتمالا احمد مسعود و امرالله صالح نیز در آینده به ترکیه مسافرت کرده و به این ملاقات ها بپیوندند.  

این در حالیست که گفته می شود که نمایندگان طالبان در نشست اخیر خود با نمایندگان امریکا در دوحه قطر یک فرصت چهار ماهه برای ترسیم نقشه راهی جهت چگونگی تشکیل دولت همه شمول خواسته اند.

نوشته های مشابه

۹ دیدگاه

  1. ازمصلحان افغان به خصوص ازطالبان هیچ خیرو وفاداری نیست زیراکه بی سوادسرزورجاهل وخاین است وخودخواه می باشدوسلام

  2. معصوم استانکزی،حنیف اتمی چهره های شناخته شده یی هستن که امتحان خود را برای مردم افغانستان داده اند در هر کابینه که باشند مثل مار آستین تا به نفع طالبان فیصله نکنن هیچگاه آرام نخواهند نشست و اینها مورد تایید مردم افغانستان نیستند.

  3. معصوم استانکزی،حنیف اتمر چهره های شناخته شده یی هستن که امتحان خود را برای مردم افغانستان داده اند در هر کابینه که باشند مثل مار آستین تا به نفع طالبان فیصله نکنن هیچگاه آرام نخواهند نشست و اینها مورد تایید مردم افغانستان نیستند.

  4. خداوند جزای همه سیاست پیشن دولتی افغانستان بتی ما هچی ازش نمی خاهم اگر کار می‌کرد همو وقت می‌کرد همه تباشد دربدر شد

  5. تنها اتمر و استانکزی نه. بلکه تمام این رهبران و اعضای دولت جمهوری غنی و کرزی همگی خاین و فاسد هستند. بعد از این هیچ کدام شان نمی توانند از مردم افغانستان نمایندگی کنند. در حال حاضر همین طالبان صد فیصد خوب تر و مناسب تر ازین بی غیرت های دزد و مافیا هستند. لااقل دزد خو نیستند.

  6. دیگر ملت افغانستان به اتمر واستانیکزی باور ندارد خود همین اشخاص همراه غنی بیشرف ملت را هم بخاک خون کشید وهم تباه وبی وطن کرد

  7. حیف است تبصره کردن ویانظردادن دررابطه به این جنایتکاران، وطنفروشان ،قاتلان ،غاصبان ،غلامان امریکا که تحت نام جهاد چهل ودوسال این سگهای دیوانه گوشت ، پوست واستخوان وطن وملت راخوردند بردند سوختاندند وخودساختند واکنون باز میخواهند به یاداران خودوسیله پیدا کنند به ترکیه جمع شدند ومدفوع خودها رابروی یکدیگرمیمالند وبعدمی لیسن نفرین خدا ، ملایکه ومخلوق براین جنایتکاران تاریخ .ق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا