امنیت و جرایمِتیتر یک

دگروال قاسم قایم افسر پیشین وزارت داخله توسط طالبان کشته شد

دگروال قاسم قایم اندرابی افسر پیشین وزارت امور داخله پس از آنکه چند روز ناپدید شده بود، امروز (یکشنبه ۲۸ حمل) جنازه اش به خانواده اش تحویل داده شد.

منابع از کابل می گویند که دگروال قاسم قایم فریب عفو عمومی طالبان را خورده بود و پس از سقوط دولت پیشین هیچ گاه از افغانستان خارج نشد.

این منابع می افزایند که طالبان حدود دو هفته پیش از قاسم قایم خواسته بودند که به وظیفه اش بازگردد، اما یک هفته بعد از مقابل وزارت امور داخله ناپدید شد.

به نقل از منابع، طالبان اما امروز (یکشنبه ۲۸ حمل) پس از چند روز ناپدیدی جنازه دگروال قایم را به خانواده اش تحویل دادند.

طالبان در خصوص مرگ این افسر پیشین وزارت امور داخله جزئیاتی ارائه نکرده است، اما براساس گفته های خانواده دگروال قایم، آثار شکنجه روی جنازه او دیده می شود.

دگروال قاسم قایم اندرابی در حالی کشته می شود که نیویورک تایمز به تازگی گزارشی براساس مصاحبه ها و گزارش های متعدد نهادهای حقوق بشری و رسانه ای منتشر کرد که افراد طالبان طی شش ماه اول حاکمیت خود بر افغانستان بیش از ۵۰۰ تن از نیروهای امنیتی پیشین افغانستان را کشته و یا ناپدید کرده اند.

چندی پیش آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نیز از آماده کردن گزارشی برای ارائه به شورای امنیت سازمان ملل از کشتار و ناپدید کردن های قهری طالبان خبر داده بود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا