سیاست

دکتر عبدالله با نماینده ملکی ناتو در افغانستان دیدار کرد

اسماعیل آراماز نماینده ملکی ناتو در افغانستان در این دیدار بار دیگر به دوام حمایت ناتو از افغانستان به خصوص در راستای تقویت نیروهای امنیتی کشور تاکید کرد.

وی همچنین از تلاش های افغانستان برای تامین ثبات، از طریق مذاکرات با گروه های مخالف مسلح را تقدیر کرد و تصریح نمود که تامین صلح سرتاسری و دایمی در افغانستان به نفع همه کشورهای ذیدخل در امور افغانستان می باشد.

نماینده ملکی ناتو در افغانستان از کشورهای همسایه و منطقه خواست تا با قاطعیت بیشتر از دولت افغانستان حمایت نموده و اجازه ندهند که هراس افگنان در صدد سوء استفاده، از کشورهای منطقه به عنوان مراکز امن فعالیت های تروریستی خویش گردند.

دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائی کشور از حمایت های همه جانبه و همکاری های قاطعانه جامعه جهانی به ویژه ناتو با دولت و مردم افغانستان در سال های اخیر ابراز قدردانی کرد.

رئیس اجرائی کشور در حالی که از تلاش های نیروهای امنیتی کشور در مقابله با گروه های تروریستی و مخالفان مسلح قدردانی می کند، خواستار همکاری های بیشتر ناتو به نیروهای امنیتی افغانستان گردید.

آقای عبدالله در این دیدار همچنین، ایجاد اصلاحات انتخاباتی را یکی از اهداف اصلی حکومت وحدت ملی عنوان نمود و علاوه کرد که برای اعاده اعتماد مردم افغانستان به روند انتخابات، آوردن اصلاحات یک امر حیاتی می باشد.

رئیس اجرائی نیز به حمایت صادقانه کشورهای همسایه و منطقه از روند گفتگو های صلح با مخالفان مسلح تاکید کرده گفت که افغانستان امن و با ثبات به مراتب به نفع همه کشورها است و تنها در صورتی می توان به چالش های مشترک موجود فایق گردید و از فرصت هایی که فرا راه همگان قرار دارد استفاده مناسب و بهینه نمود، که با تهدید های امنیتی از ناحیه هراس افگنی مبارزه مشترک صورت گیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا