• انتشار: 20 فوریه 2019
  • ساعت: 15:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 32532
پرینت

دکتر عبدالله با صلاح‌الدین ربانی دیدار کرد

دکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، عصر امروز با صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان، در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این  دیدار روی آخرین تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان، برگزاری انتخابات، مذاکرات صلح و روابط منطقه‌ای و بین‌المللی افغانستان بحث و تبادل نظر شد.

باید گفت صلاح‌الدین ربانی به عنوان رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان اگرچه به عنوان معاون اول یا دوم در تیم انتخاباتی دکتر عبدالله  عبدالله برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان، حضور ندارد اما از حامیان اصلی رئیس اجرایی به شمار می‌رود.

در انتخابات ریاست جمهوری گذشته افغانستان در سال ۲۰۱۴ نیز حزب جمعیت اسلامی از دکتر عبدالله عبدالله حمایت نمود اما پس از رسیدن دکتر عبدالله به ریاست اجرایی در چارچوب دولت وحدت ملی، برخی از چهره‌های سرشناس حزب جمعیت از جمله عطا محمد نور، والی پیشین بلخ، دکتر عبدالله را به کوتاهی در گرفتن حق سیاسی حزب جمعیت از رئیس جمهور غنی متهم کردند و به مخالفت با وی برخاستند.

قابل ذکر است در تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری داکتر عبدالله عبدالله، عنایت الله بابر فرهمند معاون اول و اسدالله سعادتی معاون دوم، می‌باشند.

بابر فرهمند به نمایندگی از حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان به رهبری جنرال دوستم و اسدالله سعادتی به نمایندگی از حزب وحدت اسلامی به رهبری محمد کریم خلیلی در تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.