سیاست

دو مقام ارشد قرقیزستان وارد کابل شدند

ذبیح الله مجاهد سخنگو و معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان روز گذشته (پنجشنبه ۱ میزان) در توییترش نوشت دو مقام ارشد قرقیزستان وارد کابل شده و با شماری از مقام های طالبان دیدار و گفتگو کردند.

آقای مجاهد افزوده هیات قرقیزستانی با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه و ملا برادر معاون رئیس الوزرای طالبان دیدار کرد.  

وی علاوه کرد آقای امیرخان متقی در این دیدار از هیات قرقیزستانی استقبال کرده و از همکاری این کشور نیز قدردانی به عمل آورد.

سرپرست وزارت خارجه طالبان همچنین بر ادامه همکاری ها و حمایت کشور قرقیزستان در این دیدار تاکید کرد.

دیدار هیات قرقیزستانی با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان

ذبیح الله مجاهد در توییتش افزود در دیدار هیات قرقیزستانی با ملا عبدالغنی برادر معاون رئیس الوزرای طالبان درباره مسایلی چون همکاری های سیاسی متقابل، اقتصادی و امنیتی بحث و گفتگو صورت گرفت.

به گفته ی ذبیح الله مجاهد، هیات قرقیزستانی در این دیدار بر لزوم حمایت کشورهای منطقه از دولت جدید در افغانستان و ایجاد روابط حسنه با آن و همچنین تامین کمک های انسان دوستانه صحبت کرد.

مقام های قرقیزستان تاکنون در این خصوص چیزی نگفته اند.

«سدیر جباروف» رئیس جمهور قرقیزستان پیش تر در اجلاس سازمان پیمان امنیت جمعی که در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شده بود بر لزوم ایجاد پلی برای گفتگوها با نمایندگان طالبان در افغانستان تاکید کرده بود.

قرقیزستان با افغانستان مرز مشترک ندارد اما این کشور طی سال های ۲۰۰۱ الی ۲۰۱۴ به مدت ۱۳ سال میزبان پایگاه نیروی هوایی آمریکا در میدان هوایی «ماناس» خارج از شهر بیشکک پایتخت این کشور بود.     

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا