• انتشار: 21 جولای 2020
  • ساعت: 13:09
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 46038
پرینت

دو فروند هواپیمای بدون سرنشین ارمنستان توسط آذربایجان هدف قرار گرفت

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد شب گذشته دو هواپیمای بدون سرنشین ارتش ارمنستان که در منطقه مرزی ” تاووز” جمهوری آذربایجان قصد انجام عملیات شناسایی را داشت توسط نیرو‌های جمهوری آذربایجان شناسایی و مورد هدف قرار گرفته و منهدم شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از سرنگونی دو فروند هواپیمایی بدون سرنشین ارمنستان خبر داد.

وزارت دفاع آذربایجان با نشر خبرنامه‌ی اعلام کرد شب گذشته دو هواپیمای بدون سرنشین ارتش ارمنستان که در منطقه مرزی ” تاووز” جمهوری آذربایجان قصد انجام عملیات شناسایی را داشت توسط نیرو‌های جمهوری آذربایجان شناسایی و مورد هدف قرار گرفته و منهدم شد.
درگیری در مرز ارمنستان و آذربایجان از ۱۲ جولای در مناطق مجاور – توووز که با گرجستان هم مرز هستند و در چند صد کیلومتری منطقه کوهستانی قره باغ واقع شده اند، ادامه دارد. اوضاع هم اکنون در این منطقه آرام است.
طبق گزارشات باکو تا کنون ۱۲ سرباز به شمول یک جنرال این کشور کشته شده اند. در همین حال ارمنستان نیز اعلام کرده است که در این درگیری‌ها چهار سرباز این کشور کشته شده و ۱۰ نظامی و یک غیر نظامی زخم برداشته اند.
شماری از کشورهای از اوضاع در مرز این دو کشور ابراز نگرانی کرده و طرفین را بر میز مزاکره فرا خواندند. در همین حال وزارت خارجه روسیه نیز آمادگی خود را به عنوان واسطه برای تثبیت اوضاع در منطقه اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.