• انتشار: 3 سپتامبر 2017
  • ساعت: 16:36
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23978
پرینت

دو فرمانده طالبان در پروان توسط حمله هوایی کشته شدند

مقام های دولتی در ولایت پروان می گویند که در نتیجه حمله هواپیماهای بی سرنشین نیروی خارجی در ولایت پروان، دو فرمانده مشهور گروه طالبان کشته شدند.

محمد معصوم فرزه یی فرمانده پولیس ولسوالی جبل السراج ولایت پروان می گوید که نیروی قطعه ۰۱ با حمایت هوایی نیروی خارجی که از کابل آمده بودند شب گذشته در منطقه عزت خیل این ولسوالی از زمین و هوا عملیات را راه اندازی کردند که در نتیجه ملا آقا گل و عبدالخالق از فرماندهان گروه طالبان کشته شدند.

محمد عاصم عاصم والی پروان نیز می گوید نیروی امنیتی عملیاتی را برای سرکوب یک گروه ده نفری طالبان راه اندازی کردند که در نتیجه تا اکنون جسد دو تن از طالبان دریافت شده و ممکن تلفات بیشتر در این رویداد به طالبان وارد شده باشد.

به گفته او، این عملیات زمانی انجام شد که افراد شبکه فعال طالبان در این ولسوالی در منطقه عزت خیل تجمع داشتند.

او مدعی است که آمار تلفات طالبان افزایش خواهد یافت زیرا ممکن است شماری از اجساد در زیر آوار باقی مانده باشند.

به گفته والی پروان در این عملیات سه تن از نیروهای امنیتی نیز زخمی شدند.

در رویدادی جداگانه، مقامات امنیتی در شمال افغانستان از کشته شدن حیات الله مشهور به سنگین، یکی از فرماندهان طالبان همراه با پنج جنگجوی دیگر این گروه در ولسوالی چهاردره قندوز خبر دادند.

در خبرنامه فرقه نظامی پامیر که به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده که در نتیجه عملیاتی که در این ولسوالی راه اندازی شده بود، روستاهای عیسی خیل و خروتی از حضور مخالفان دولت پاکسازی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *