• انتشار: 19 ژوئن 2016
  • ساعت: 13:31
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 10169
پرینت

در دو عملیات دو فرد کلیدی طالبان کشته و بازداشت شدند

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در عملیات های نظامی نیروهای امنیتی، دو فرد کلیدی شورشیان طالب با هفت همراهش به هلاکت رسیده اند.

خبرنامه ای که این وزارت منتشر کرده است، امده که قاری ظاهر مسوول نظامی گروه دهشت افگن طالب برای ولایت بغلان توسط نیروهای پولیس ملی بازداشت گردید.

به نقل از خبرنامه، این فرد کلیدی دهشت افگنان طالب چند روز قبل در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی کشور در منطقه چشمه شیر ولایت بغلان زخمی شده بود و صبح امروز هنگامی که می خواست جهت تداوی به کابل انتقال داده شود، توسط نیروهای پولیس ملی در مربوطات ولسوالی دوشی ولایت بغلان بازداشت گردید.

وزارت امور داخله می گوید که قاری ظاهر در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی در مربوطات ولایت بغلان سهم فعال داشته است.

همچنین در عملیاتی دیگر، قاری علی یکی دیگر از افراد کلیدی دهشت افگنان طالب همراه با هفت تن از افرادش در نتیجه یک عملیات هوایی عصر دیروز در روستای ترکی ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز به هلاکت رسید.

در خبرنامه ذکر شده، این گروه دهشت افگن به رهبری قاری علی در طراحی و سازماندهی حملات تروریستی درمربوطات ولایت کندز سهم فعال داشته اند که با نابود شدن این گروه دهشت افگن وضعیت امنیتی درمربوطات ولسوالی دشت ارچی و سایر محلات ولایت کندز بهتر خواهد شد.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که روز گذشته چند تن از نمایندگان از وضعیت امنیتی ولایت های شمال و شمال شرق کشور اظهار نگرانی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.