• انتشار: 7 جولای 2020
  • ساعت: 17:01
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45566
پرینت

دو عضو داعش قبل از حمله بر یک شفاخانه و یک رسانه در کابل دستگیر شدند

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد دو عضو داعش که قصد حمله بر یک شفاخانه و یک نهاد رسانه‌ای در کابل را داشتند پیش از رسیدن به هدف، بازداشت شده‌اند

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرد نیروهای قطعات خاص این ریاست در یک عملیات پیچیده و هدفمند، دو فرد انتحاری شاخه‌ی خراسان گروه داعش را در کابل بازداشت کرده‌اند.

در اعلامیه‌ی این ریاست که امروز (سه‌شنبه، ۱۷ سرطان) منتشر شد، آمده است این افراد قصد حمله بر یک شفاخانه و یک نهاد رسانه‌ای در کابل را داشتند که پیش از رسیدن به هدف، بازداشت شده‌اند.

به نقل از اعلامیه، لطف‌الله مشهور به خراسانی و احمدالله، هر دو باشنده‌ی ولسوالی شکردره‌ی ولایت کابل هستند که قصد داشتند بر «شفاخانه‌ی مولاعلی» واقع در گولایی دواخانه‌ و یکی از رسانه‌ها در شهر کابل حملات تروریستی انجام دهند.

امنیت ملی در این اعلامیه رسانه‌ای را که افراد انتحاری داعش قصد حمله بر آن را داشتند، مشخص نکرده است.

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است این دو فرد انتحاری با دعوت سه نفر دیگر به نام‌های احمد، ابوعمر و خیبر در گروه داعش جذب شده بودند.

در اعلامیه‌ی این ریاست آمده است که احمد، ابوعمر و خیبر برنامه‌ی عملیات انتحاری را طرح‌ریزی کرده و از دو فرد بازداشت‌شده خواسته بودند که حمله را بر اهداف از قبل تعیین‌شده انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.