• انتشار: 22 آگوست 2019
  • ساعت: 02:03
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36972
پرینت
در گرماگرم آغاز دور نهم مذاکرات صلح افغانستان

دو سرباز امریکایی دیگر در افغانستان کشته شدند

در گرماگرم شروع دور نهم مذاکرات مستقیم امریکا با طالبان برای پایان جنگ هجده ساله و همزمان با افزایش خشونت ها دو سرباز دیگر امریکایی روز گذشته چهارشنبه در ولایت فاریاب کشته شدند.

با کشته شدن این دو سرباز آمار تلفات نیروهای امریکایی در افغانستان افزایش یابد.

مقامات امریکایی و افغان اعلام کردند دو سرباز کشته شده از واحد نیروهای ویژه امریکا بودند که در ولایت ناآرام فاریاب عملیات های نظامی انجام می دادند.

به گفته این مقامات این دو سرباز احتمالا در درگیری با طالبان کشته شده اند.

پنتاگون بر اساس سیاستی که دارد تا زمان اطلاع مرگ سربازان امریکایی به خانواده هایشان از ارائه جزئیات خودداری می کند.

عبدالمنان قاطع، ولسوالی المار ولایت فاریاب، گفت:”کماندوهای افغان و نیروهای امریکایی شب گذشته عملیات مشترکی را انجام دادند و درگیری تا ۱ بامداد ادامه داشت.”

 به نقل از نیویورک تایمز، با کشته شدن این دو سرباز امریکایی در روز گذشته تعداد سربازان امریکایی کشته شده در افغانستان در سال جاری میلادی به ۱۴ تن رسید.

این در حالی است که در سال گذشته میلادی(سال ۲۰۱۸) ۱۳ سرباز امریکایی و در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۱ سرباز این کشور در افغانستان کشته شده بودند.

هم اکنون ۱۴ هزار نیروی نظامی امریکایی در افغانستان حضور دارند که در نقش مشورت دهی به نیروهای امنیتی افغان در جنگ با طالبان فعایت می کنند.

این دو سرباز امریکایی در حالی در ولایت فاریاب کشته می شوند که چندی پیش برخی رسانه های از توقف عملیات های نظامی امریکا علیه طالبان در افغانستان خبر داده بودند، خبری که از سوی فرماندهان امریکایی تکذیب شد.

از سویی هم، براساس اعلام رسانه های داخلی و بین المللی توافق صلح امریکا با طالبان قرار است به زودی امضا شود، موضوعی که به کاهش نیروهای نظامی ایالات متحده در افغانستان منجر خواهد شد.

طالبان اما خروج کامل نیروهای امریکایی از افغانستان را پیش شرط امضای توافق نامه صلح با امریکا اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.