• انتشار: 28 سپتامبر 2019
  • ساعت: 13:36
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 38146
پرینت
گلبدین حکمتیار:

دو تیم دولتی نقشه یک تقلب گسترده در انتخابات را ریخته اند

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی و یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، دو تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله و تیم دولت ساز به رهبر اشرف غنی، را به طرح ریزی یک تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری کنونی متهم کرد.

گلیدین حکمتیار امروز شنبه ششم میزان پس از انداختن رأی خود به صندوق طی سخنانی گفت:«در انتخابات ریاست جمهوری حال حاضر با تیم دولتی روبرو هستیم.»

آقای حکمتیار تأکید کرد این دو تیم دولتی از تمام امکانات و صلاحیت های دولتی در کار وزارهای انتخاباتی خود به طور گسترده استفاده کردند و انواع و اقسام رشوه از زمین گرفته تا پول نقد پرداخت کردند.

حکمتیار گفت:«سیاه ترین روزهایی که امروز افغانستان تجربه می کند به خاطر ضعف حکومت وحدت ملی ست.»

وی افزود در انتخابات ریاست جمهوری گذشته نیز همین دو تیم رقیب همدیگر بودند و در پایان یکدیگر را به تقلب دو میلیون رأی متهم کرده نتیجه نهایی انتخابات را نپذیرفتند و کار را به وساطت جان کری وزیر خارجه آن روز امریکا کشاندند.

«جان کری آمد، انتخابات را لغو کرد و یک حکومت ائتلافی نه که یک شرکت سهامی را تاسیس کرد.»

حکمتیار گفت:«تمام مشکلاتی که امروز افغانستان تجربه می کند به خاطر همین حکومت وحدت ملی ست. این حکومت آنقدر ضعیف و بی کفایت است که تمام تصمیمات مهم را به سفارت خانه های  خارجی واگذار کرده اند.»

آقای حکمتیار گفت:«غنی و عبدالله مانند دو انباغ عمل کرده اند.»

قابل ذکر است در انتخابات ریاست جمهوری کنونی ۹ میلیون و شس صد هزار نفر ثبت نام کرده اند و ۱۳ کاندید از جمله حکمتیار شانس خود برای رسیدن به ریاست جمهوری را امتحان می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.