• انتشار: 20 ژانویه 2017
  • ساعت: 18:27
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17740
پرینت

دو تروریست قزاقستانی و ترکمنستانی در سرپل دستگیر شدند

مقامات در ولایت سرپل گفته اند که در جریان عملیات نیروهای امنیتی در این ولایت، دو تروریست خارجی دستگیر و ۴ تن از شورشیان طالبان کشته شدند.

محمد ظاهر وحدت والی سرپل امروز جمعه در کنفرانس خبری گفت در جریان یک عملیات نیروهای امنیتی بویژه پلیس در ولسوالی صیاد این ولایت، دو تروریست خارجی به نام های «دمیرزنلی یوف» فرزند «امان گیلدی» تبعه قزاقستان و «عبدالمتین» فرزند عطا محمد تبعه ترکمنستان دستگیر شدند.

آقای وحدت افزود که در جریان این عملیات که در منطقه «قفلاتون» ولسوالی صیاد صورت گرفت، ۴ تن از شورشیان طالبان نیز کشته شده و ۴ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

وی همچنین افزود که این تروریستان خارجی اعتراف کرده اند که به منظور آموزش و تمرین دادن دیگر هراس افکنان وارد افغانستان شده بودند و خودشان نیز فعالیت های تروریستی را در خارج از افغانستان بخصوص پاکستان یاد گرفته بودند.

والی سرپل تاکید کرد “من بارها از حضور و فعالیت تروریستان خارجی در ولایت سرپل نگرانی کرده و صدا بلند نموده ام، اما متاسفانه این صدا ها کمتر شنیده شده و امیدوارم که پس از این در قسمت راه اندازی عملیات و از بین بردن لانه های دهشت افکنان داخلی و خارجی در این ولایت از سوی حکومت مرکزی و سکتورهای امنیتی توجه لازم صورت گیرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.