برگزیده هاسیاست

دونالد ترامپ: شاید به افغانستان برگردیم و تجهیزات نظامی خود را پس بگیریم

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین امریکا بار دیگر به موضوع جا ماندن تجهیزات نظامی در افغانستان اشاره کرد و گفت که «شاید روزی مجبور به بازگشت به افغانستان شویم و تجهیزات خود را پس بگیریم.»

وی که در یک گردهمایی مردمی در ایالت میشیگان آن کشور سخن می زد گفت: «جا گذاشتن بهترین تجهیزات نظامی جهان در افغانستان، احمقانه ترین چیزی است که تاکنون دیده ام.»

لازم به ذکر است که پس از سقوط دولت اشرف غنی، تمامی تجهیزات نظامی که از سوی امریکا برای ساخت و تقویت ارتش افغانستان کمک شده بود، به دست طالبان افتاد.

از آن زمان تاکنون بارها دونالد ترامپ نسبت به تصمیم جو بایدن که منجر به سقوط دولت و خروج نظامی پر هرج و مرج از افغانستان دشد انتقاد کرده است.

وی چند روز پس از سقوط دولت اشرف غنی گفت که ارزش حدودی تجهیزات نظامی که به دست طالبان افتاده است حدود ۸۵ میلیارد دالر است.

بیشتر بخوانید:

هر آمریکایی ۲۶۵ دالر برای تجهیز نظامی طالبان کمک کردند

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. ۴۰ الا ۵۰ کشور سرمایدار کشورهای غربی بشمول آمریکا خود را بزرگترین قدرت جهان ۲۰ سال نتوانستن یک کشور کوچک را سیر و ایجاد اشتغال برای افراد بیکار شامل کار نماید اگر برایشان ایجاد می شد جنگ ختم می شد از بیکاری سر کردن خود فامل خود در هر دو طرف در جنگ بودن اولین اشتباه شان جمه کردن سلاح طرف داران و متحید خود غرب و آمریکا بود زمینه فعالیت به طالبان آماده شد در شکست غرب و آمریکا ا کرزی ۲ اشرف غنی است جلو این دو ریس جمهوررا باید امریکا میگرفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا