• انتشار: 24 ژانویه 2017
  • ساعت: 13:25
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17904
پرینت

دومین گروه از پناهنده های اخراجی افغانستان در آلمان، امروز وارد کشور شد

یک گروه ۲۶ نفره متشکل از پناهنده های افغانستانی که درخواست پناهندگی شان در آلمان پذیرفته نشده بود، صبح امروز (سه شنبه) وارد میدان هوایی کابل شد.

لازم به ذکر است که طی تقریبا دو ماه گذشته، این دومین گروه از پناهنده های افغانستانی است که از آلمان اخراج می شوند.

این اخراج پس از آن صورت گرفت که دولت افغانستان با آلمان بر سر پذیرش مهاجرینی که درخواست پناهندگی شان در آلمان پذیرفته نمی شود، به توافق رسیدند.

بیشتر پناهجویان اخراجی می گویند که بدون آنکه به آنها اطلاع قبلی داده شود، صبح روز گذشته از خانه هایشان بیرون آورده شده و مستقیما سوار هواپیمایی در میدان هوایی فرانکفورت آلمان شدند.

آرش الکوزی ۲۰ ساله می گوید “۴ صبح روز دوشنبه بود و من در خواب بودم که پولیس به خانه ام آمد و مرا با خود برد.”

آرش که طی ۵ سال گذشته در آلمان زندگی می کرده است، می گوید که افغانستان را ترک کرده بود، بخاطر اینکه احساس می کرده که هیچ آینده ای در افغانستان ندارد.

پارسا ۳۴ ساله و یکی دیگر از مهاجران اخراج شده، می گوید که هر یک از مهاجران اخراج شده در هواپیما حداقل توسط دو افسر پولیس آلمان اسکورت می شدند.

او می افزاید “همسر بلغارستانی ام هفت ماهه حامله است، و پولیس صبح روز دوشنبه به خانه ام آمد و حتی فرصت نداد به وکیلم تماس بگیرم.”

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان کشور نیز در همین حال گفته است که سال گذشته بیش از ۱۰ هزار مهاجر افغانستانی به طور داوطلبانه از اروپا به افغانستان بازگشتند، که از این میان ۳ هزار تن از آلمان بازگشته بودند.

آلمان در سال ۲۰۱۵ میلادی، نزدیک به ۸۹۰ هزار پناهجو دریافت کرد که نگرانی هایی بخاطر مسایل امنیت داخلی این کشور برای برخی از مقامات این کشور را بوجود آورد.

آلمان قرار است ۱۲ هزار پناهجوی افغان که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده را به افغانستان بازگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.