• انتشار: 13 می 2020
  • ساعت: 14:35
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 44290
پرینت

دومین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان به بندر چابهار رسید

دومین محموله گندم اهدایی هند به افغانستان با کشتی «کاشان» حامل ۴۳۵ کانتینر ۲۰ فوت به وزن ۱۰ هزار تن، وارد بندر راهبردی چابهار شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان گفت: دومین کشتی حامل گندم اهدایی کشور هندوستان به افغانستان امروز چهارشنبه در بندر چابهار پهلوگیری و عملیات تخلیه آن آغاز شد.

بهروز آقایی اظهارداشت: این محموله با کشتی «کاشان» حامل ۴۳۵ کانتینر ۲۰ فوت به وزن ۱۰ هزار تن، وارد بندر راهبردی چابهار شد.

وی گفت: بخش اول این محموله در قالب ۲۰۳ کانتینر به وزن پنج هزار تن ۲۷ فروردین(حمل) از طریق بندر چابهار وارد و به طور کامل طی ۱۲ روز به افغانستان ارسال شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی ولایت سیستان و بلوچستان ادامه داد: مطابق برنامه صورت گرفته سری جدید کمک‌های انسان دوستانه دولت هند به مردم افغانستان در قالب محموله ۷۵ هزار تنی گندم از طریق بندر چابهار وارد این بندر اقیانوسی می‌شود.

وی افزود: این محموله پس از انجام تشریفات گمرکی به صورت حمل یکسره از کشتی به کامیون و از طریق مرز میلک – زرنج به ولایات هرات، قندهار، بغلان، کابل و بلخ منتقل می‌شود.

آقایی اظهارداشت: نقش بندر چابهار تغییر کرده و دیگر یک بندر سنتی نیست، بلکه با افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری و تکمیل تجهیزات استراتژیک به بندری چند منظوره در کلاس جهانی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: بندر چابهار با برداشتن گام‌های عملی و نقش آفرینی ملی و بین‌الملی و همچنین توسعه زیرساختی و تجهیزاتی علاوه‌ بر عدم محدودیت در تخلیه و بارگیری هر نوع کالا قابلیت پذیرش کشتی‌های اقیانوس پیما را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.