• انتشار: 23 آوریل 2020
  • ساعت: 17:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 43967
پرینت

دومین محموله کمک های چین برای مبارزه با کرونا به افغانستان رسید

وزارت صحت گفت محمولۀ‌ کمک‌های صحی چین شامل کیت‌های تشخیصیه، دستگاه‌های تب‌سنج، کیت‌های محافظتی، عینک‌های ایمنی، ماسک، دستگاه ونتلاتور، دستگاه آکسجن و ابزارهای دستگاه «پی سی آر» می‌باشند.

دومین محمولۀ مواد صحی کمک‌های چین امروز (پنج‌شنبه، چهارم ثور) به کابل رسید و با امضای یک تفاهم‌نامه به وزارت صحت‌عامه سپرده شد.

وزارت صحت گفت محمولۀ‌ کمک‌های صحی چین شامل کیت‌های تشخیصیه، دستگاه‌های تب‌سنج، کیت‌های محافظتی، عینک‌های ایمنی، ماسک، دستگاه ونتلاتور، دستگاه آکسجن و ابزارهای دستگاه «پی سی آر» می‌باشند.

وانگ یو، سفیر چین در کابل هدف از این کمک‌ها را مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا در افغانستان خواند و بر ادامۀ این کمک‌ها تأکید کرد.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه گفت در شرایط کنونی این موادهای صحی یکی از نیازمندی‌های مهم این وزارت به شمار می‌روند.

آقای فیروز افزود این وزارت تلاش دارد تا با تجهیز مراکز صحی، تقویت آزمایش‌گاه‌ها و تیم‌های مراقبتی از گسترش ویروس کرونا در کشور جلوگیری کند.

دومین محمولۀ مواد صحی کمک‌های چین در حالی به کابل می‌رسد که وزارت صحت عامه با کمبود برخی ابزارهای مخصوص آزمایش کرونا از جمله کیت‌های آزمایشی روبه‌رو است و در برخی آزمایشگاه‌های کووید ۱۹ در کشور این ابزارها تمام شده‌اند.

تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۳۲ ولایت کشور به یک‌هزار و ۲۲۶ تن رسیده است که از این میان ۴۰ بیمار جان باخته‌اند و 177 بیمار دیگر  بهبود یافته‌اند.

چین حدود سه هفته پیش نیز به منظور پیش‌گیری از گسترش ویروس کرونا نخستین محمولۀ کمک‌های صحی‌اش را به کابل فرستاد.

به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور، دولت چین اعلام کرده است که این کشور در بخش مبارزه با این ویروس، دولت افغانستان را کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.