• انتشار: ۱۱ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۱:۵۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 64563
پرینت

دومین محموله کمک های اتحادیه اروپا به کابل رسید

کمیسر مدیریت بحران اروپا گفت محموله دوم کمک های اتحادیه اروپا به افغانستان شامل ۲۵ میلیون تن کمک‌های پزشکی حیاتی ست که با همکاری سازمان‌هایی چون یونیسف و سازمان جهانی بهداشت فراهم شده است.

اورزولا فن در لاین؛ رییس کمیسیون اروپا در پیامی توییتری از ارسال دومین محمولۀ کمک‌های انساندوستانه برای مردم افغانستان از مسیر «پل هوایی بشردوستانه اتحادیه اروپا» خبر داد.

او نوشت: «اتحادیه اروپا این هفته حدود ۶۰ تن کمک اضطراری برای مردم افغانستان فرستاده است. ما همچنان به بسیج کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهیم داد و در کنار مردم افغانستان هستیم.»

بنا بر اعلام یانز لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اروپا، محموله دوم شامل ۲۵ میلیون تن از کمک‌های پزشکی حیاتی برای افغان‌ها بوده که با همکاری سازمان‌هایی همچون یونیسف، کودکان را نجات دهید و سازمان جهانی بهداشت فراهم شده است.

با این وجود اخباری که از بحران انسانی رو به گسترش در این کشور می‌رسد، نگران کننده است و به گفتۀ یانز لنارچیچ بیش از ۱۸ میلیون نفر به شدت به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

اولین محموله کمک‌های انساندوستانه این اتحادیه نیز چهارشنبۀ گذشته وارد فرودگاه کابل شد که شامل ۲۳ تن تجهیزات جراحی و دیگر ملزومات پزشکی می‌شد.

افغان‌ها از از سر گیری ارسال کمک‌های بین‌المللی به کشورشان مطلع هستند؛ اما از این موضوع نگرانند که این کمکها درنهایت به صورت عادلانه میان شهروندان توزیع نشود و به عملکرد دولت طالبان در این موضوع با دیده تردید می‌نگرند.

تحولات سریع سیاسی روی داده در دو ماه گذشته در افغانستان، پیامدهای اقتصادی سنگینی در پی داشته و تسلط نیروهای طالبان، باعث فرار بسیاری از نیروهای متخصص به خارج از کشور و همزمان آوارگی بسیاری از خانواده‌ها در داخل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.