امنیت و جرایمبرگزیده هاِتیتر یک

دومین رزمایش نظامی طالبان پس از تصدی قدرت؛ آماده دفاع هستیم

مولوی ابو احمد احمدی معاون و سرپرست ولایت بدخشان صبح امروز (پنجشنبه ۲۲ میزان) در صحبت با رسانه ها گفت که کندک ضربتی طالبان بعد از دو ماه تعلیمات نظامی در ولایت بدخشان فراغت حاصل نمود.

آقای احمدی گفت حکومت طالبان در نظر دارد اردوی مقتدری را تشکیل دهد که از ارزش های اسلامی، مرز ها و سرحدات کشور دفاع  نماید.

او گفت مانور نظامی کندک ضربتی در ولایت بدخشان  نمایانگر این است که امارت اسلامی طالبان آماده دفاع از سرحدات کشور است و از این نیروها بر خلاف هیچ یکی از کشور های همسایه استفاده نخواهد شد.

معاون والی بدخشان گفت که آمادگی کامل دارد که در صورت بروز تهدیدات از سرحدات کشور دفاع و امنیت باشندگان بدخشان را تامین نماید.

مولوی شیر احمد جواد مسئول امر به معروف و نهی از منکر طالبان گفت تشکیل اردوی منظم از جمله حقوق هر کشور است و امارت اسلامی طالبان نیز اردوی منظم بخاطر دفاع از سرحدات و تامین امنیت باشندگان این کشور تشکیل می دهد.

در همین حال معزالدین احمدی سخنگوی طالبان در بدخشان به زبان انگلیسی پیامی داشت که اردوی افغانستان آماده دفاع از سرحدات کشور است.

این مانور نظامی در حال در بدخشان برای دومین بار به نمایش گذاشته می شود که روابط میان افغانستان و تاجیکستان تیره گردیده است و آن طرف مرز هم مانور های نظامی مشابه در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا