اجتماعی

دومین دور فراغت دانشجویان داخل خدمت در بدخشان؛ ۲۸ تن فراغت حاصل کردند

در دومین دور از فراغت دانشجویان داخل خدمت دوره زمستانی تربیه معلم شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان، ۲۸ استاد با همکاری مالی و تخنیکی کمیته ناروی بعد از یک دوره آموزش های مسلکی فراغت حاصل کردند.

فقیر محمد مسئول پروژه شراکت جهانی برای تعلیم و تربیه در کمیته ناروی به خبرگزاری رها می گوید که در دومین دور از فراغت دانش آموزان ۲۸ استاد در مدت سه سال بعد از آموزش های مسلکی فراغت حاصل کردند.

وی گفت، این دانشجویان داخل خدمت از ولسوالی های یاوان، کوهستان، راغستان، یفتل پایین و ارگوی ولایت بدخشان بودند.

مطابق به گفته های آقای فقیر محمد، این دانشجویان که عملا به مکاتب مشغول تدریس بودند سند دوازده داشتند که بعد از سه سال آموزش های مسلکی در بخش ریاضیات از تربیه معلم فیض آباد اسناد فراغت چهارده به دست آوردند.

او می افزاید که در آینده نیز کوشش خوهند کرد تا در چارچوب برنامه توانمند سازی روستایی، استادان مکاتب را به سویه های علمی بالاتر ارتقا دهند.

از سوی هم آیت الله سیدی معاون بخش دانشجویان دانشگاه بدخشان در این برنامه می گوید که در حکومت گذشته هیچ توجهی به معارف نشده است و استادان مکاتب نمی‌توانند با شکم گرسنه داشته های ذهنی خود را به گونه کامل و بهتر برای شاگردان انتقال دهد.

او از حکومت امارت اسلامی خواست تا توجه ویژه ای برای استادان مکاتب کند.

در همین حال این دانشجویان که بعد از دوره سه ساله فراغت حاصل کرده اند از تلاش های کمیته ناروی و مسئولان حکومت طالبان استقبال نموده و به دیگران پیام می دهند که برای آموختن هیچ زمان دیر نیست و باید سویه های بالاتر علمی را فرا بگیرند.

آنان از حکومت امارت اسلامی طالبان و مسئولان کمیته ناروی خواستند که زمینه آموزش برای فراگیری لیسانس را نیز برای آنان مساعد بسازند.

قابل ذکر است که در دور اول فراغت دانشجویان داخل خدمت نیز بیش از ۵۰ تن از آقایان و بانوان با همکاری کمیته ناروی از این مرکز سند فراغت خود را حاصل کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا